Açık Dünya Oyunlarının Yıldızı Far Cry 4 İnceleme

Kendimde bir oyun sever olarak oyunlarda en çok tercihim, sevdiğim oyun çeşitleri açık dünya oyunlarıdır. Çok sevdiğim bir seri olan far cry serisinin 4. Oyunuyla ilgili blog yazıma hoş geldiniz.

Far Cry 4, Ubisoft tarafından geliştirilen ve aynı zamanda Ubisoft tarafından ise yayımcılığı yapılacak olan video oyunu olarak oyun dünyasında büyük bir ses uyandırdı. Konsoldan sonra pc yede hizmet vermeye başladı ve büyük bir oyuncu kitlesine ulaştı. Oyun, Himalayalar’da bulunan Kyrat adlı hayali bir ülkede, kendisini kral ilan eden despot bir adama karşı verilen mücadeleyi konu alarak başrolde de Ajay Ghale ile uzun, soluksuz ve heyecan dolu bir maceraya atılacaksınız. Ajay Ghale, annesinin son arzusunu yerine getirmek için Kyrat’a gider ve burada kendini, diktatör Pagan Min’in baskıcı yönetimine karşı verilen sivil savaşın tam ortasında bulur.

Oyunda görsellik arayan herkezin denemesi gereken bir oyun. Oyunu oynarken bazı yerlerde öyle bir duruma geleceksiniz ki oyunu bırakıp manzaranın keyifine doyamayacaksınız. Oyunun senaryosu da cabası. Eğer İngilizceniz iyi ise oyun oynamıyor sanki bir dizi, film izliyor gibi hissedeceksiniz ki film izlemeyi sevenleri bu durum çok mutlu edicek eminim.

Açık dünya oyunlarını seven kişiler şimdi oyunu arama aşamasına geçti diye düşünüyorum. 🙂 Oyunun görselliği, hikayesi derken oyunun sunduğu çoklu oyuncu modunu unuttuk. Çoklu oyuncu modu ile keyifli zamanlar geçirecek ve oyna bir kez daha hayran kalacaksınız.

Oyunun yaratıcı yöneticisi olan Alex Hutchinson, Twitter’da paylaştığı mesajında, oyundaki senaryo modu ve yan görevler dahil her şeyi yaparsak 35 saatlik bir oyun süresiyle karşılaşacağımızdan bahsetmiş ve bu durum bir FPS oyunu olarak far cry’ın gayet doyurucu olduğunu kanıtlıyor.

Siz siz olun bu oyun hakkında deneyim sahibi olun eminim pişman olmayacağınızvakitler geçireceksiniz. Şimdiden iyi oyunlar dilerim…