Adam Yapmış ya Diyeceğiniz Ford Mustang ve Ferrari F40 Karışımı Konsept

Erkeklerin rüyasını süsleyen bu iki arabayı bir araya getiren Abimelec Design 80’li yılların ikonik otomobillerini bir araya getirdi.

Mustang ve Ferrari’nin 40. yıl dönümü ile tasarlayan Abimelec her iki otomobil de performans ve tasarım açısından oldukça farklıydı ancak Abimelec Design, ikisini bir araya getirerek harika bir konsept çalışmaya imza attı. Tasarımını F40xbody adıyla Facebook sayfasında paylaşan Abimelec Design, aslında birbiriyle uyumsuz olan otomobillerin nasıl uyumlu bir şekilde bir araya gelebileceğini gösteriyor. Dizayn’da tavan boyutu daha alçak ve yaptığı body kit ile ben dahil herkesi etkileyen bir tasarım ile ortaya çıkarttı. Renk olarak Ferrari’nin rengine andıran konsept araba bence herkesin bahçesinde olması gereken bir araba niteliğini taşıyor.

Abimelec Design’a göre F40xbody’ye güç veren motor F40’ta yer alan V12 değil, Ford’un çift turboşarjlı 5.2 litrelik V8 motoru olmalı. Motor Amerikan olsa da, yerleşimi farklı tasarlandı. F40xbody, motoru ortasından arkasına doğru uzanan bir süper otomobil. Ayrıca farları, bir diğer Ford modeli Thunderbird’den geliyor. Hediye etse keşke. 🙂