Aksiyon Sevenlerin ve Cesareti Olanların Korkutucu Turistik 5 Yeri

Seyahate sadece kafa dinlemek için çıkılmaz. Aksiyon ve farklı yerler keşfetmek isteyenler için can atacağınız dünyanın en korkutucu 5 turistik bölgesini tanıtıyoruz sizlere.

Kemik Şapeli – Portekiz

Evora kentindeki şapel 16. yüzyılda inşa edildiği düşünülmekte. Korkutucu kıran özelliği ise duvarlarında insan kemikleri ve iskeletleri bulunması. Katedralin girişindeki yazı ise daha içeri girmeden ürpermeniz için yeterli.

Haçlar Tepesi – Litvanya

Bu tepe Katolik Hristiyanlar tarafından sık sık ziyaret akınına uğrayan yerlerden biri. Buranın amacı Hristiyanlar buraya bir haç bırakırlarsa dileklerinin gerçekleşeceklerine inanıyorlar. Tahmini sayı ise 50 binden fazla haç olduğu düşünülmekte.

Asılı Tabutlar – Filipinler

Filipinlerin Sagada kentinde bulunan asılı tabutlar ürkütücü bir manzaraya sahip. 2 bin yıldan fazladır süren bir gelenek olan ölüleri kayalıklara asmak ritüelidir. İnançlarına ve efsaneye göre dünya ve cennet arasında bir merdiven olduğudur.

Cehennem Tapınağı – Tunus


Antik Tunuslular zora düştükleri zamanlarda binlerce çocuğu bu tapınakta tanrılarına kurban verdi.

Poveglia – İtalya

1793 ile 1814 yılları arasında vebaya yakalanan yaklaşık 160 bin kişinin karantinaya alındığı yerdi. Hala bu kişilere ait toplu mezarlar Poveglia’da bulunuyor. Bir dönemde intihar etmeleri öncesinde doktorların tuhaf deneylerine maruz kalan akıl hastalarının tutulduğu Poveglia ile ilgili halk arasında hayalet efsaneleri türemiş durumda.