Alaska’da Tesla Model 3 Drift Şovu Yaptı (Video)

Tesla, kendini ispatlamak için bu sefer zorlu arazi şartlarında (Alaska) drift şovu ile kanıtlamak istedi. Başarısını daha fazla kanıtlayabilmek için Tesla Model 3’ü Alaska’da test etti.

Elon Musk liderliğinde veTesla bünyesinde geliştirilen Tesla Model 3, son dönemin en medyatik araçlarından biri haline geldi. Özellikle son 2 ay içerisinde gündemden düşmeyen araç, kendini kanıtlamak için bir teste daha imza attı.  Model 3 performans testi için oldukça farklı bir yer seçen Tesla, büyük ilgi çekti. Ünlü marka, aracın dünya çapındaki başarısını taçlandırır nitelikte performans testleri yapmaya devam ediyor.

Model 3 ile firmanın yakaladığı başarı kayıtsız kalınamayacak kadar büyük. Tesla için bir kurtuluş niteliği taşıtan model, durmadan gelen güncellemeler ile sahiplerinin yüzünü güldürüyor.

Karların arasında poz veren model birçok sorunun cevabını veriyor. Elektrikli otomobil dayanıksızdır ön yargısı da bu görüntülerle yine yerle bir oldu.

Bu model ile alakalı geliştirmeler epey uzun bir süre devam edecek. Yeni servis ağları ve fren testleri bunlardan sadece birkaçı. Tesla projeleri arasında model çok büyük bir yer kaplıyor.