AMD’nin Gözde Ekran Kartları Sapphire Tarafından Görüntülendi. Sapphire Radeon RX 5700 XT PULSE

Sapphire, ekran kartı üretimi konusunda fiyat ve performans olarak bir çok firmadan daha önde gelmektedir.

Son dönemlerde sunduğu uygun fiyatı ve performansı ile Sapphire modelleri oldukça tutuldu.AMD’nin yeni gözde fiyat performans kartları RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Sapphire Radeon RX 5700 XT “PULSE” uygun fiyata performansı ekran kartı ile görüntülendi. Çığır açan tamamı yeni AMD RDNA oyun mimarisine ve 7nm işlemci teknolojisine dayalı olan PULSE RX 5700 XT; 2560 akış işlemcisine, 1925 MHz’e varan bir Boost clock ve 1815 MHz’lik YENİ Oyun clock’u dahil olmak üzere üç clock ayarına ve 8 GB GDDR 6 belleğe sahip. Kaliteli bileşenleri ve güçlü bir dijital güç tasarımıyla, PULSE RX 5700 XT, AMD’nin yeni RDNA mimarisi tarafından desteklenen olağanüstü 1440p performans ve yüksek kaliteli oyun sunacağına iddaa etmekte. İnce ayarlanmış Dual-X soğutma teknolojisi sadece GPU, bellek ve VRM bileşenlerini soğuk tutmakla kalmaz, aynı zamanda çok düşük bir gürültü seviyesinde tutacağını belirtmekte.

SAPPHIRE PULSE RX 5700 XT ve PULSE RX 5700 kartlarda sağlam ve şık bir Alüminyum Arka Plaka kullanılıyor. Tamamı alüminyum olan arka plaka hiçbir şeyin bükülmemesini ve tozun dışarıda tutulmasını garanti eden ekstra dayanıklılık sağlıyor.

Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse, 7 + 2 kurulumuyla AMD referans PCB’ye benzer özelliklere sahip, ancak VRM kontrolör ve bileşenlerin farklı bir kombinasyonu ile oldukça farklı bir tasarıma sahip özel tasarım bir PCB’ye sahiptir. İkili BIOS özelliği sizi hatalı BIOS ayarlarından korur. Ayrıca, 1925 MHz maksimum hızlandırma frekansına sahip makul bir fabrika overclocku bulunmaktadır. Soğutma çözümü, GPU rölantideyken kapanan bir çift fan tarafından havalandırılan bir alüminyum kanat yığını soğutucuya sahiptir. 410 $ ‘lık bir fiyata, kart AMD referans tasarımından sadece 10 $ daha pahalı.