Asus Zenbook Pro Hakkında

Tayvan’da düzenlenen Computex 2018 teknoloji fuarında Asus’tan beklenen hamle geldi. Pek çok yeni ürünüyle fuarda yer alan Tayvan merkezli teknoloji devi ASUS ise Zenbook Pro isminde yeni bir dizüstü bilgisayarı ortaya çıkardı. Ancak bu bilgisayarın en önemli farkı touchpad’inin ikinci bir ekran görevi görmesi oldu.

Bildiğiniz gibi laptoplarda touch pad kullanımı standarttır ve şimdi Asus bu standardı geride bırakmaya hazırlanıyor. Zira bu yeni iki laptop modelinde screen pad ismini verdiği sistem var. Yani ana ekrandan hariç olarak bir de 4.6 inch değerde dokunmatik ekranımız var.

İşlemci tarafında Core i9 ve i7 gibi seçenekler bulunurken, 16GB RAM değeri ve 1TB SSD’den de söz etmemiz gerekiyor. İ9 işlemci ile tanışmayanlar için bu bilgisayarda tanışmalarını önerebiliriz. 🙂 Çift fanlı soğutma sistemine sahip olan Asus ZenBook Pro modelinde Harman/Kardon sertifikalı dört hoparlörlü ses sistemi yer alıyor. Windows 10 Home ve Windows 10 Pro işletim sistemi sürümleri ile çıkacak olan Asus ZenBook Pro modelleri 1299 dolar başlangıç fiyatı ile satışta olacak.