Başarılı Olmanın Kısa Özeti

Zamanla savaşmaktan başka kendimiz için yaptığımız koyduğumuz hedeflere ulaşmaktır. Kendi üzerimizde koyduğumuz etkilerle başarılı olmak için yapmamız gereken ve dikkat etmemiz gereken etkenler var.

İşte başarılı insanların dikkat ettiği etkenler;

Sürekli olarak etkileşim içerisindedirler

Başarılı insanlarda en çok dikkat edilen hatta sohbet ettiğinizde sıkıcı gelmezler çünkü sürekli olarak sosyal aktiviteler yaparlar hatta sürekli olarak insanlarla muhabbet ederler.

Her konuda soruları vardır

Karakteristik özellik olarak soru sormayı çok severler. Bu soruların altında yatan karakteristik cevaplar kendilerini geliştirme, çevrelerinde olup bitenleri doğru anlama istemeleri.

Pes etmek onlar için ters

Herkesin hayalleri vardır fakat gerçekleştirmek için inat veya hırs yapılır. Her işin bir zorluğu olduğunu bilirler ve her çıkan engeli yıkmak için ellerinden geleni yapıp, hızlı karar alma kabiliyetine sahiptirler.

Tereddüt onların en büyük düşmanı

Hayatımızda ne kadar tereddütle iş yapılırsa o kadar aksilikler başımıza gelebilir. Hatta alınamayan kararlarda pişmanlık duyulur ve kötü kararlardan bile daha çok kötü sonuçlar yaşanabilir. Sizin başarınız için hızlı düşünün ve hızlı hareket edin.