Battlefield V, Oyuncuların Beklediği Kısa Tanıtım Videosu Sizlerle

Electronic Arts’ın popüler FPS serisi Battlefield’ın yeni oyunu Battlefield V, 23 mayıs’ta yani bugün oyun tanııtılıyor. Oyunun kısa tanıtım videosunda görebileceğiniz gibi ikinci dünya savaş teması resmileştirdi.

Battlefield V’nin tam canlı gösterimi 23 Mayıs akşamı saat 13.00’de, PT / 16.00 ET / 09.00 UK / 6am AEST’de (24 Mayıs) gerçekleşecek. Oyun, özel bir işbirliği modunun yanı sıra Siyah Ops 4’ten farklı olarak tek oyunculu bir mod içerecektir .

Son raporlar ayrıca, bir Battle Royale modunun da oyuna girebileceğini ve DICE’ın modunu prototiplediğini öne sürdü . Ancak, sözde Battlefield V’nin lansmanı için zamanında hazır olmayacak.

EA ve geliştirici stüdyo DICE’ın sosyal medya hesapları tarafından paylaşılan videoda yalnızca 4 saniyelik bir oyun içi görüntü yer alıyor. Battlefield serisinin klasikleşen oyun modlarından “Conquest” (Fetih) moduna ait olan görüntülerin üst kısmında, Birleşik Krallık Bayrağı ve Demir Haç simgelerinin yer aldığını görüyoruz. Ülke simgeleri ve görüntülerindeki askerin giyiminden yola çıkarak Battlefield V’in İkinci Dünya Savaşı temasının resmileştiği rahatlıkla söylenebilir.

Tabi videonun çok kısa olması nedeniyle oyunun geri kalan detayları hala gizemini koruyor. EA, Battlefield V’i tüm detaylarıyla birlikte 23 Mayıs’ta tanıtacak. PUBG ve Fornite benzeri bir Battle Royale oyun moduyla birlikte geleceği düşünülen Battlefield V, Ekim ayında oyuncularla buluşacak.