Bilmediğiniz ve Görmediğiniz Giyilebilir Teknolojiler

Günümüzde teknoloji ilerliyor cümlesini çok kullanırız veya çok duyarız. Aslında görmediğimiz bir çok teknoloji var ve bunların en çok dikkat çeken giyilebilir teknolojiler.

Giyilen cihazlar, çıkış noktaları gereği önemli bir teknolojik alanı temsil etseler de bazıları, her yıl olduğu gibi MWC’nin en garip ürünleri oldular. Yakın zamanda bol miktarda görebileceğimiz giyilebilir teknolojileri sizlerle şimdiden tanıştıralım dedik;

O’View

Koreli giyilebilir teknolojiler üreticisi olan Jongro Medical, sperm sayınızı bir akıllı telefon konforuyla test etmenize yardımcı olmak istiyor. Şirketin O’View isimli mobil uygulaması, yaklaşık 18 dolar etikete sahip. Ancak bu miktarı ödediğinizde yalnızca tek sefer kullanabiliyorsunuz. ABD ilaç konsey FDA’dan onay alan bir cihazla çalışıyor.

Bezel Platform

Bezel Platform ismindeki ürünü aslında bir akıllı saat. Ancak kulaklık ihtiyacınız olduğunda, çerçevesindeki halkayı alıp kulağınıza takabiliyorsunuz. Böylece telefon görüşmelerinizi gerçekleştiriyorsunuz.

Vuzix Blade

lade modeliyle ise tüketici elektroniğine giriş yaptı. Bu gözlük, sosyal medya uygulamalarıyla entegre bir şekilde çalışıyor, güneş gözlüğü olarak kullanılıyor. Ayrıca Amazon’un sesli yapay zekası Alexa ile entegre bir şekilde çalışıyor.

Modius

Modius, kilo vermenize yardımcı olmak için beyninizin hipotalamus bölgesine elektrik sinyalleri gönderiyor.

İşitme Engelli Kulaklıklar

İşitme engelli kullanıcılara yardımcı olmak için birden fazla “dayanıklı” ile karşılaştık. V: UT 100 iken, sinemalarda altyazılar benzer şeyleri görmek için işitme engelliler için tasarlanmış ses seviyesi araba kornası veya yangın gibi daha yüksek engelli kullanıcılara işitme uyarmak titreşim ile tehlikeleri uyarır.

Bebek Termometresi

Akıllı ölçekler ve yetişkinler için kablosuz tansiyon bilek monitör vardır Ivy, sağlık odaklı takılıp taşınabilir. Bebeğiniz ile ilgili rahatlıkla bilgiler öğrenebilirsiniz.