Build Away! Sıkıcı Ama Güzel Bir Oyun!

Sizlere biraz sıkıcı ama güzel olan bir oyun tanıtacağım. Ben oynadım ve biraz sıkılsam da nefret edene kadar oynayacağım. Oyunun adı “Build Away!” ünlemi de var o yüzden ekledim. Neyse normalde ilk yazım CSS ile ilgili olacaktı ama şu anda localde yazdığım için bu yazıyı 🙂 Hosta taşıyınca’da ilk yazımı CSS ile ilgili yazacağım.

Evet arkadaşlar oyunumuz bir şehir kurma oyunu ama biraz farklı siz tıkladıkça para kazanıyorsunuz ve kazandığınız paralar ile evlere enerji verip onların siz oyunda değilken de para üretmesini sağlayabiliyorsunuz. Böylece sabah akşam tıklamanız gerekmiyor. Aslında tıklamaktan daha çok böyle ekran üzerinde elinizi kaydırarak ta paraları toplayabilirsiniz.

Eğlenceli kısmı ise bir şehrin sıfırdan nasıl büyüyüp geliştiğini görmektir bence.

Oyunda kalpler var yani kalp dediysem can hakkı gibi bir şey ama burada can işine yaramıyor. Buradaki görevi ise binaları geliştirmek. Yani mesela bir binayı geliştirmek için 150 kalp gerekiyor diyelim ki siz o binayı 150 kalbe geliştiriyorsunuz ama sonrasında daha fazla kalp geliyor. Orası da ayrı bir muamma hala anlamadığım bir konu 🙂

Oyunu uzun bir süredir oynamama rağmen hala tam olarak çözemedim. Neden bilmiyorum 🙂 Ya bende bir sorun var yada oyunu anlamak istemiyorum.

Neyse daha fazla uzatmadan sizlere ekran görüntülerini vereyim 🙂

Bu yazımda sizlere eğlenerek oynadığım bir oyunu anlattım. Ayrıca ek olarak bu oyundan sıkılanlar bu yapımcının diğer oyunu olan “Farm Away!” i de oynayabilirler. O oyunu da deneyip en kısa sürede sizlere tanıtacağım.

%d blogcu bunu beğendi: