Corsair Dominatör Platinium RGB Ram Nasıl? Yakından İnceleyelim

Corsair oyunculara özel ürettikleri ürünler arasında bilgisayarınızın hem performans hemde şıklık katacak Dominatör Platinium RGB Ramlere detaylı inceleyelim.

İlk olarak tasarımsal diğer Ram tiplerine karşılık alışılmışın önüne geçmiş gözüküyor. Hem soğutma hemde estetik mat dışı ile kasanızda dikkat çekecek. Ram üzerinde bulunan 10 adet kare şeklinde ve orta tarafında Dominatör yazısı altında bulunan 2 adet led ve toplam 12 adet RGB led aydınlatması sunuyor ve bilgisayarınızdan bu aydınlatmayı kendi zevkinize göre de yönetebilirsiniz. Bu RGB led’ler sonuçta bir güç tüketimi sağlıyor ve normal Ram’lerde bu biraz daha ısınmasını sebep oluyor. Corsair kullanmış olduğu ledler ile bu konuda %40 tasarruf ve aydınlatma konusunda da güçlü olmasını başarmış. Isınma konusunda maksimum 40 dereceyi geçmediğini görebilirsiniz tabi bu kasa soğutma başarısına göre değişebilir.

 

Bizler işlemci veya ekran kartında yaptığımız overclock’ta bir hayranlık duyardık şimdi ise Corsair Dominatör Ram’lerde yapacağınız overclock’ta büyük hayranlığa hazırlanın. DOMINATOR PLATINUM RGB, 4.800 MHz’e varan yüksek performans hızlarına ulaşmaktadır. Hız aşırtması yapılabilmesi için 10 katmanlı özel yüksek performanslı bir PCB kullanmaktadır.

16 GB (8×2) ve 3.000 MHz’e kadar destekleyen RAM’in güncel fiyatı 850 TL, aynı ürünün 4.800 MHz’lik versiyonu ise 4.600 TL’den satışa sunuldu. Serinin en pahalı RAM’i ise 3.600 MHz’e kadar destekli, 128 GB’lık RAM ve fiyatı da 8.300 TL.