Corsair H80i V2 Aldık ve İncelemeye Başlayalım

Corsair özellikle radyatörlü soğutma sistemi konusunda dünya’ya soğutmada en iyisi benim diye duyurmuş olup, çıkardığı modellerden biri de Corsair H80i V2 alalım test edelim dedik ve başarılı.

İlk olarak ürünü nasıl bir sistemde kullandığımızdan bahsedelim; AMD Ryzen 3 2200 G, MSI B350M Pro-VDH anakart, G-Skıll 2×4 GB Ram, Frisby FC-9235G 650w PSU Kasa ve WD Green SSD. Amd ilk ürünlerinde ısı probleminden dolayı çok şikayet aldı ve bunu Ryzen serisinde atlattı demek mümkün. Şunu da belirtelim Intel veya Amd işlemciniz var ise radyatörlü bir soğutma sistemi kuracaksanız aralarında yine Amd bir iki derece ısı farkı yaratabiliyor. Aynı benchmarka testine sahip boşta çalıştığında İ5 işlemci 30 derece Amd işlemci ise 32 derece sıcaklık değerine sahip oldu.

Radyatörlü soğutucularda en çok merak edilen ses var mı?

Corsair bu konuda en düşük dB tutarak bizi mutlu etmeye çalışıyor diyebiliriz. H80i V2 modelinde 22dB ses yüksekliği bulunmakta ve bu sizi asla etkilemeyecek kadar bir ses seviyesi. Extra kalın 49mm x 120mm radyatör ve çift SP120L PWM fanlarıyla yüksek performanslı işlemciler için mükemmel bir soğutma çözümü sunar. Corsair Link yazılımıyla uyumu sayesinde soğutma performansına müdahele edebilir, sistem sıcaklıklarını gözlemleyebilir ve RGB LED ışıklandırmasının renklerini değiştirebilirsiniz. Corsair’in size sunduğu ücretsiz programı ile müdahale edebilmeniz özellikle OC yapanlar için vaz geçilmez bir probram halinde.

Am4 Ana Kartlar’da Desteklemiyor, Çözümü

Corsair bu konuda biraz hata yapıyor gibimize geliyor sebebi ise Am4 ana kartlar için ayrıca Am4 bracket almanız gerekiyor ve Corsair bu bracket’i kendi sitesinde 5 dolar gibi bir fiyat biçmiş ne gerek var? Eğer H80i V2 almaya karar verdiyseniz tavsiyemiz aldığınız yerden veya Corsair Türkiye distribütörü Boğaziçi bilgisayar’dan talep edebilirsiniz ücretsiz şekilde gönderim sağlamaktalar.