Diz Üstü Pc Kullananlar İçin Taşınabilir Asus Rog Strix XG17 Monitör

17.3 genişliğe sahip Full HD ekranı ile ASUS ROG STRIX XG17 diz üstü bilgisayar kullanıcılarına ikinci bir ekran için süper bir ürün.

Asus özellikle oyuncular için ürettiği cihazlar arasında bir çok modelinde kullanıcılarına alternatif çözümlerde sunmakta. ROG STRIX XG17 monitör ise bunun tam bir kanıtı oluyor. Tatile veya ev içerisinde de başka bir odada oyun veya çalışmak istediğinizde kullandığımız monitörler taşınabilirliği biraz daha zor. Asus’un üretmiş olduğu XG17 monitör ile bu imkanı daha elverişli hale getirdiği görünüyor. 3 saat şarj kapasitesi 240 Hz’lik yenileme hızı ve IPS ekran ile karşımıza çıkıyor. Monitörle beraber gelen kılıf ile farklı açılarda konumlandırma yapmak mümkün. Monitörde 2 adet Type-C ve 1 adet micro HDMI portu bulunuyor. Asus bu monitör için ana ekran yaparak kullanmanızı önermekte.

Computex 2019 kapsamında tanıttığı tek taşınabilir monitör de sadece ROG Strix XG17 olmadı. Firma aynı zamanda ZenScreen Touch‘ı da görücüye çıkarttı. 15,6 inç 1080P bir panel üzerine kurulan model, dokunmatik özelliğine sahip ve 7.800 mAh piliyle uzun bir kullanım getiriyor. ROG Strix XG17 gibi kendi başında ayakta durabilen model, bilgisayarlar yanında akıllı telefonlar da aktif olarak kullanılabiliyor.

Donanım haber tarafından inceleme video’su çekilen ürünümüze detaylı inceleyebilirsiniz.