Dji Mavic 2 Enterprise: Özellikleri ile Şaşırtan Drone

Dji, şu sıralar birden fazla yeni modeli ile yaptığı ataklarla kullanıcılarını şaşırtıyor. DJI, şimdi de Mavic 2 Enterprise olarak adlandırdığı drone’ununu tanıttı.

Mavic 2 Zoom modelinin özelleştirilmiş bir verisyonu olan 1.999 dolarlık Mavic 2 Enterprise, 3 farklı aksesuar ile birlikte geliyor: 2400 lümenlik bir spot ışığı, 100 desibellik bir hoparlör ve yanıp sönen bir flaş. Hoparlör, operatörlerin uzaktan 10 farklı kayıt oynatmasına izin verirken ışık ise 4.8 kilometre öteden görünebiliyor. DJI, aksesuarların ürünlerini “görüntülemenin ötesinde” bir yere taşıdığını söylerken “verimliliği artıran yapılandırılabilir platformlara taşımaya yardımcı” olduğunu belirtiyor.

Mavic 2 Zoom’daki 8 GB’lık dahili depolama alanı ise 24 GB’a yükseltilmiş. Drone’da ekstra güvenlik için parola korumalı giriş de bulunuyor; özellik etkinleştirildiğinde kullanıcı drone’u kullanmaya başladığında, kontrolörü bağladığında ve depolama alanına erişmek istediğinde bir şifre girmek zorunda oluyor. Pili tam şarj edildiğinde havada 31 dakika kalabilen drone, saniyede 100 megabite kadar 4K çekim gerçekleştirebiliyor. Kamera aynı zamanda 2 kat optik yakınlaştırmaya da destek veriyor. Drone’da bununla birlikte uçak gövdesinin etrafına yerleştirilmiş bir dizi sensör ve otonom uçuş modları yer alıyor.

Henüz fiyatı belirlenmese de ülkemiz için yüklü bir fiyatla geleceği bekleniyor.