DJI Osmo Pocket: Sen Bir Mini Canavarsın

Dji, herkesin gözünü harika bir şekilde ürünleri ile boyamaya devam ediyor. Yeni çıkardığı 4K 60 FPS video kaydı destekleyen Dji Osmo Pocket ile bir kez daha kaliteli bir teknoloji kullandığını kanıtlamış oldu.

Dji Osmo Pocket’in detaylı olarak özelliklerine bakacak olursak, dünyanın en küçük üç eksende görüntü sabitleme yapabilen kamerası olarak lanse ediliyor. Elde kullanıma yönelik her zaman taşınabilecek (116 gram) bir kamera olan DJI Osmo Pocket, 1/2.3 inç bir sensör üzerine kuruluyor. Bu sensör ile 4K çözünürlükte saniyede 60 kare video çekebilen cihaz, aynı zamanda 12 megapiksel fotoğraflar da çekebiliyor. Çok pürüzsüz görüntüler ortaya koyan kamera, istenirse saniyede 120 kare yavaş çekimler de yapabiliyor. Timelapse, Panorama ve Motionlapse gibi yaratıcı çekim modlarını da aktif olarak sunuluyor. Elde uzun pozlama gece çekimlerine dahi imkan tanıyan model, uygulama (Yeni DJI Mimo) tarafında birçok otomatik düzenleme seçeneği de getiriyor. Özel bir taşıma haznesi bulunan Pocket, hareketli kafasıyla özçekimler için de harika bir seçenek oluşturuyor.

 

İki saat boyunca çekim yapabilen Dji Osmo Pocket, su geçirmez haznesi, ND filtre kiti ve birçok aparatı ile kullanıcılara satışını açtı. Yurt dışı fiyatı 349 $. GoPro firması ve bir çok firmayı da bu ürünü ile hakkını vererek geride bırakacağı gözüküyor. 🙂