DJİ Phantom 4 Pro V2.0 Hakkında Bilgi

Yeni bir model duyurmak yerine eski modelini revize ederek güncelleyen DJI, Phantom 4 Pro V2.0 adıyla satışa sunuyor. Eski modeline göre daha çok düşünülmüş özellikler ve daha fazla kullanıcı deneyimine sahip.

Profesyonel kullanıcıları hedefleyen DJI Phantom 4 Pro V2.0 versiyonu OcuSync aktarım teknolojisi ile video aktarımlarını yüksek çözünürlük ve düşük gecikme süresi ile gerçekleştiriyor. Ayrıca DJI Goggles gözlükleri ile doğrudan araca bağlanarak ilk şahıs açısı ile uçuşu tecrübe etmek mümkün hale getirilmiş.

Phantom 4 Pro modelinin ikonik beyaz tasarımını benimseyen yeni 2.0 versiyonu, pervane motorlarını optimize ederek gürültüyü yüzde 60 oranında azaltmayı başarmış.

1 inçlik CMOS sensör 4K 60fps hızında videolar kaydedebiliyor. 7 Km aktarım mesafesi varken tek şarjda 30 dakika havada kalabiliyor. 5 yönlü engel algılama sistemi ile havada en iyi uçuş tecrübesi sağlanıyor.

Diğer taraftan kontrolcü de Phantom 4 Pro+ V2.0 olarak yenilendi. Kontrolcüye entegre edilen 5.5 inçlik Full HD ekran dış mekanlarda da seçilebilir bir parlaklık sunuyor. Ekran ayrı bir opsiyon olarak sunulacak.

DJI Phantom 4 Pro V2.0 versiyonu standart kontrolcü dahil 1499$ fiyat etiketine sahip. Entegre ekranlı kontrolcü isterseniz fiyat 1799$ seviyesine yükseliyor.

Uçuş Performansına gelecek olursak, Phantom 4 Advanced, gereksinimlere bağlı olarak farklı durumlarda en iyi şekilde performans gösterebilir. Üç ana uçuş modu vardır: Pozisyon, Spor ve Atti. P-Modunda, TapFly, ActiveTrack, engel algılama ve GPS konumlandırma mevcuttur. S-Mode, ekstra çeviklik ve daha yüksek hız ekleyerek, 45 mil (72 kph) ulaşır. A-Modu, uydu sabitlemeyi kapatır ve Phantom 4 Advanced’in irtifasını tutar, daha akıcı görüntüleri yakalamak isteyen deneyimli pilotlar için idealdir.Hızını 4 mil / saate (7 km / s) kadar sınırlayan Tripod Modu, ince çerçeveleme ve iç mekan uçan için hassas kontrol sağlar.

Ürün pozisyonu Giriş Seviyesi Profesyonel DroneGüçlü Engellerden Kaçınma
Ağırlık (Pil ve Pervaneler Dahil) 1388 g
Maksimum Uçuş Süresi Yaklaşık. 30 dakika
Görüş sistemi İleri Görüş SistemiGeriye dönük görüş sistemiDüşüş Vizyon Sistemi
Engel Algılama Ön ve Arka Engellerden KaçınılmasıSol ve Sağ Kızılötesi Engellerden Kaçınma
Kamera sensörü 1 ‘CMOSEtkili piksel: 20 M
Maks. Video Kayıt Çözünürlüğü 4K 60P
Maksimum İletim Mesafesi FCC: 4,3 mil
Video İletim Sistemi Lightbridge
Çalışma frekansı 2,4 GHz / 5,8 GHz* Yerel düzenlemelere bağlı olarak bazı bölgelerde 5.8 GHz iletim mevcut değildir.