DJI’dan Beklenen Adım DJI Digital FPV System

DJI firması Rc model araçlarla ilgili yaptığı üretimlere bir yenisini daha ekleyerek her zaman olduğu gibi bir kez daha dikkatleri üstüne çekti. Yani ürettiği DJI Digital FPV System ürününe yakından inceleyelim.

Yeni FPV teknolojisinin dijital HD videoyu düşük gecikmeli bir sinyalle ilk birleştiren kişi olduğunu iddia ediyor. Çoğu FPV drone yarışçısı, zaman içerisinde herhangi bir engelle karşılaşmamalarına sağlamak için analog SD girişi yaptı, ancak DJI, HD yayınlarının mevcut analog yayınlarla aynı gecikmeye sahip olacağını söylüyor. Gözlüğe canlı olarak 720P çözünürlükte 120 fps 28 ms gecikmeli görüntü aktarabilen sistem, bu sayede çok daha kolay bir drone kullanımı getiriyor. Canlı aktarım yanında 1080P çözünürlükte 60 fps ya da 720P çözünürlükte 120 fps video kaydı da gerçekleştirebilen FPV sistemi, sekiz farklı 5.8GHz frekansta aktarım yapabiliyor. Bu sayede toplu yarışmaları kolaylaştıran DJI Digital FPV System, birinci derece görüş açısıyla kontrolü hiç olmadığı kadar net ve yüksek çözünürlüklü hale getiriyor. 4 km içerisinde sorunsuz olarak görev yapabilen sistem, hem drone üstünde hem de gözlük üstünde microSD kartlara kayıt yapabiliyor.

Oldukça entegre bir video aktarım çözümü olarak, DJI Dijital FPV Sistemi, her bir modülü ayrı ayrı satın almanın zamanını ve enerjisini düşüren inanılmaz bileşenler ve güçlü aksesuarlar ile donatılmıştır. Dahili bir alıcı ve kullanımı kolay uçuş kontrol sistemi montajı zahmetsiz hale getirir. Her bir bileşen etkinleştirildiğinde hemen çalışacak ve diğer bileşenlerle ilk bağlantıyı ezberleyecek, her kullanımdan önce modülleri eşleştirme ya da parametreleri ayarlama ihtiyacını ortadan kaldıracak şekilde programlanmıştır.

İleri ki dönemlerde yakından incelemek için ülkemize gelişini bekleyeceğiz. 🙂