Drone Ailesinin Yeni Üyesi DJI Mavic Air 2

Dji serisinde en çok tutulan modeli olan Air ailesine Mavic Air 2 katıldı. DJI’ın en sevilen serilerinden birisi olan katlanabilir Mavic serisi büyümeye devam ediyor.

DJI Mavic Air 2 modeli ilk nesil ile aynı tasarımı devam ettirirken biraz daha kompakt bir yapıya sahip olmuş. 2.7K çözünürlüğündeki ½ inçlik sensör Hasselblad marka yeni bir dikdörtgen kılıf içerisinde yerini almış. 60 fps ve 120 Mbps kalitesinde 4K video çekim özelliği sunan ilk dronu olma özelliğini taşıyor. Pilotlar HDR video, 120 fps’de 1080p kalitesinde 4X Ağır Çekim veya 240 fps’de 1080p kalitesinde 8X Ağır Çekim kullanarak benzersiz içerikler de kaydedebiliyor. Sahne Tanıma, beş sahne türünü (gün batımı, mavi gökyüzü, çimen, kar ve ağaçlar) tanıyabilen ve her biri için kamera içi JPEG işlemedeki ayarları optimize eden bir moddur. Yine bu, Adobe Lightroom gibi Raw işleme yazılımında manuel olarak elde edilebilir.

34 dakikaya kadar azami uçuş süresi sağlayan aerodinamik tasarıma sahip. DJI’ın tescilli OcuSync 2.0 iletim teknolojisi drone’dan azami 10 km mesafede güvenilir ve düzgün bir HD video akışı sağlanması amacıyla yükseltildi. OcuSync 2.0 hem 2,4 GHz hem 5,8 GHz frekans bantlarını destekleyip sinyal gücüne dayalı olarak ikisi arasında geçiş yapmak üzere otomatik geçiş özelliğini kullanırken, parazit önleme teknolojisi kaydedilen videoyu netleştirmek amacıyla istenmeyen sinyalleri engelliyor.

Kumandası ise telefon, tabletler’de dahil olmak üzere her boyuttaki telefonu rahatça kabul edecek teleskopik bir kavrama yoluyla kontrol cihazının üstüne bağlanır. Telefon bağlantı kablosu, kullanılmadığında telefon tutucusunun üst kısmının uzandığı boşluk içine takılır ve kullanılmadığında telefonun ucunu kabloyu düzenli ve uzak tutmak için bir yuva vardır.

Djı Mavic Air 2’in fiyatı, 799 dolar olarak belirlendi. Satışta olan ürün, 11 Mayıs itibarıyla ABD’deki tüketicilere teslim edilmeye başlayacak.

Taşıma çantası, pervane koruyucu şarj bağlantı aparatı ve 3 batarya içeren Fly More adlı paketin fiyatı ise 988 dolar.