Dünyanın İlk Kavisli Ekrana Sahip Dizüstü Bilgisayarı: Acer Predator 21 X

Acer Predator 21 X Dünyanın ilk kavisli dizüstü bilgisayarı olma onuruna sahip. Öyle ki bilgisayar UHD TV’lerden esinlenilmiş. Ancak kavisli ekranların bu kadar şık bir şekilde dizüstü bilgisayarlarla buluşturulmuş olması ve üstüne üstlük ilk kez olması cidden gelecekteki dizüstü bilgisayarlar için adeta bir umut ışığı olmuş.

Acer’in bilgisayarları zaten çok güzel ve kaliteli oluyor. Benim bilgisayarımda Acer Aspire 5733Z 2GB Ram’e sahip ancak 6. yılını dolduruyor. O kadar sağlam ki hala bir sorunu yok. Neyse tekrar kavisli ekran Acer’e dönelim.

FA 2016 fuar kapsamında duyurulan Acer Predator 21 X, 21 inç ekran boyutunda 2560 x 1080 çözünürlük sunuyor. Model, Intel’in dün itibarıyla resmi olarak lanse ettiği 7. jenerasyon Kaby Lake işlemcisinden gücünü alıyor.

İçerisinde SLI yapılmış çift GeForce GTX 1080 ekran kartının yer aldığı Acer Predator 21 X’i soğutmak da önemli olduğundan dizüstü bilgisayarın hemen atlında toplam 5 adet fan yerleştirilmiş. Bunlardan üçü çok ince metal AeroBlade fan kullanıyor.

Acer Predator 21 X, direkt olarak oyunculara hitap ettiği için klavyesi de birçok rakibinden farklı. Tam boyutlu Cherry MX anahtara sahip bir mekanik klavye ile gelen dizüstü bilgisayar, sol tarafta makro tuşlarını da oyuncuların kullanımına sunmuş durumda.

Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde satışa çıkacak Predator 21 X’in fiyatı ise henüz bilinmiyor. Ancak modelin oldukça yüksek bir fiyat etiketine sahip olacağını bilmek için kâhin olmaya gerek yok diye düşünüyoruz.