Ford Shelby GT500; En Hızlı Mustang Serisi

Ford Shelby GT500, iki iddiaya göre, kaynaklara göre üstte büyük bir 2.65 litre Eaton supercharger olan 5.2 litre çapraz düzlem krank V8 özelliğine sahip olacak. Ayrıca motorun 0-100 hızına yaklaşık 3,5 saniyeye varan motor 755 HP ve 700 lb-ft tork üreteceğini söylüyorlar. 11 saniyenin altında bir çeyrek mil zamanı arayın.

2019 Detroit Auto Show’da yeni Mustang Shelby GT500, “şimdiye kadar üretilen en güçlü Mustang” unvanı ile görücüye çıktı. Ford yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre ise araç 100 milisaniyede vites değiştirmeyi başarabiliyor ki bu değer manuel bir şanzıman ile yapılabileceğinden çok daha iyi bir performans olarak gösterilmekte. Devasa fonksiyonel davlumbaz havalandırma deliğini, agresif ayırıcıyı ve siyah tel örgü üst ve alt ızgaraları güzel bir şekilde tamamlar.

Ek olarak, 20 ”akış şeklindeki parlak siyah jantlar (veya isteğe bağlı 20” karbon fiber jantlar), benzersiz arka spoiler, revize edilmiş arka kısım, daha büyük egzoz uçları, ön tarafta GT500 imzası bulunan çok sayıda GT500 tanımlayıcı özellik görmeyi bekleyebilirsiniz. Shelby GT350’ye çok benzeyen Ford Performance, yeni GT500’ü Mustang serisinin geri kalanından ayırmak için birkaç küçük dokunuş ekledi. İlk ve en önemlisi, imza Shelby yılanı direksiyonun orta kısmında yaşıyor. GT500 aynı zamanda direksiyon simidindeki alcantara, bir karbon fiber gösterge paneli, start-stop butonunun yanında siyah geçiş anahtarları ve en önemlisi, güzel isteğe bağlı iki renkli Recaro koltukları, arkada yer alan Shelby yılanı ile birlikte iyi hissettiren dokunuşlar içeriyor. GT500’ün teknoloji paketinde bulunan özellikler biraz yeni tip araçları andırıyor bunlar ise; Bang & Olufsen’den B&O Ses Sistemi (12 hoparlör), Sesle etkinleşen dokunmatik ekran Navigasyon, Trafikler arası uyarı ile Kör Nokta Bilgi Sistemi (BLIS), 3-Ayarlı Bellek Koltuk Özelliği (elektrikli koltuklarla sipariş edildiğinde), Aynalar – ısıtmalı, hafıza, sinyal ve Cobra su birikintisi lambaları bulunmakta.