Ford’dan Elektrikli SUV Mustang Mach-E

Mustang ismi geçtiği zaman kulaklarımızda hemen sesi canlanır fakat bu sefer elektrikli SUV modeli ile karşımızda.

CES 2020 fuarında Ford’un yeni nesil elektrikli araçlar modeline farklı bir model karşımıza çıktı. Tasarım olarak kaslı ve görkemli bir tipi mevcut. Aracın arka tarafı Mustang’in tipine benzetilmiş. Farklı seçenekleri de olacağını belirtti Ford ve bunlar ise 4×2 veya 4×4 olarak piyasaya çıkacak. Ford bu araçta kullanıcılarına Tork’u yani gücü tamamıyla hissedebileceğimizi belirtmekte. Toplam 5 farklı modeli olacak ve en pahalı ve en donanımlı versiyonu GT serisi olacak.

Mustang Mach-E kaç km gidiyor?

Performans ve güç olarak Full şarjı dolu olduğunda 600 km gideceğini iddaa edilmekte. Yarım saat şarj ile de ortalama 150 km gidebilecek.

Standart menzilli versiyonda 75.7 kWh’lık bir batarya paketi bulunuyor. Bu batarya paketi, enerjisini arkada yer alan motora gönderiyor. Uzatılmış menzilli versiyonda ise 98.8 kWh’lık bir batarya paketi bulunuyor ve bu batarya paketi, enerjisini hem önde hem arkada yer alan 2 adet motora birden gönderiyor. Hem ufak bataryalı hem de 4 tekerden çekişli bir Mach-E alan müşteriler ise en düşük menzil değerine sahip Mach-E’leri almış olacaklar. O şekilde belirtilen menzil değeri de 340 km.