Freelance Çalışanlara Asistan Uygulamalar

Özellikle bilişim dünyasında Freelance çalışma sayısı artmaya başladı. İnsanların kendine ek getiri isteğiyle bütçelerine katkıda bulunuyor.

Yapılan Freelance işler için internet sayfalarında baktığımız araçların bir çoğu ücretsizdir ve iş görebilecek araçları kendimize seçmeliyiz. Bu yöntemlerle çalışırken kar etmenize ve getirinize daha fazla katkı da bulunabileceksiniz. Bu araçlar peki nelerdir?

Faturalandırma

Freelance işletmede bir çok iş sayısı tek kişi üzerinde olur ve çeşitli müşterilere sahip olurlar. Ekranda birçok açık pencere ve ileri geri hepsini açmak, bu gerçek faturalanabilir proje zamanınızı takip etmeyi zorlaştırabilir. Müşterilerinize onlar için yaptığınız işi gösterebilecek SlimTimer uygulaması bulunuyor. Bu uygulamayı inceleyecek olursak, Önce bir görev oluşturuyorsunuz ardından göreve başlarken göreve tıklıyorsunuz böylece kronometre çalışıyor. İşiniz bittiğinde göreve tekrar tıklıyorsunuz ve kronometre duruyor. Yapılan mesainin raporu excel olarak müşterinize e-posta halinde gönderiliyor.

E-mailleriniz Olmadan İletişim

Freelance’ların vaz geçilmezi olan E-posta, onlar için uzun süredir bir iletişim yoludur. E-posta alıp göndermek çok zama kaybetmenize sebeplerden biri. Hatta birden fazla kişi ile mailleşmek demek kafa karışıklığına yol açıyor. Ekip sayınız 15 kişiden az ise tam sizlik olacak, Asana Trello gibi araçlar düzenlemeler ve paylaşmalara yardımcı olacak. Hatta tüm konuşmaları bir arada görebileceksiniz.

Proje Tanıtımı veya Sunumu

Bitmesi yaklaşan projelerde döngü içinde kalmak ve ilişkileri güçlü tutmak, toplantılar yapılması gerekiyor. Uzaktan yapılan toplantıların en güzel çözüm kaynağı Skype geliyor. Oovoo uygulaması ile bilgisayar veya tabletinizden tam 12 kişiye kadar video konfransı yapabilmektesiniz.

Wrike İle Zamanınızı Yönetin

Dikkatlerimizi dağıtacak bir çok etken var ve bu işlerimizin aksamasına sebep olabiliyor. Wrike tam sizlik bir uygulama. Uygulamanın amacı odaklanmış zamanı takip eden bir uygulamadır ve azami seviyeye çıkarmanın projerlerinize zamanında teslim etmenize yardımcı olur.

Müşteri Teklifleri

Genelleme yapacak olursak herhangi bir proje içerisine girmek üzere iseniz o konuşmalar içerisinde müşteriler para teklifi yapmamakta direnirler. O zaman çerçevesinde harcadığınız zamanı düşünürsek, diğer projenizinde zamanını çalmasına sebep oluyor. QuoteRoller, bu uygulama sayesinde şablon seçilimi profesyonel bir tasarımcı gibi görünmenizi ve proje üreteceğiniz zamanı arttırmanızı sağlar. Uygulamanın ücretsiz kullanım süresi 14 günlük deneme ve ardından aylık düşük bir maliyet sunuyor.

E-posta İle Pazarlama Dünyası

Bakacak olursak artık mail kontrolleri artıyor ve insanlarla tam iletişime geçme zamanı diyebilceğimiz uygulama haline alıyor. Birden fazla kişilerde tanınma isteme azmi ile bazenleri çuvallayabiliyoruz. Sosyal medya’da ne kadar tanınsakta gözden kaçıran müşteriler elbet ki olabiliyor. Bu kadar insana nasıl ulaşabiliriz dersek MailChimp devreye giriyor. MailChimp Girişim Paketi’nin bir parçası olarak 2.000 aboneye kadar 12,000 e – posta ile ulaşmanızı sağlayan ücretsiz bir araç.

Wunderlist sayesinde her türlü işinizi asistanınız olacak bir uygulama. İş projeleri ve tarihlerinden tutun alışveriş listesine kadar hayatınızın her yönünü listeleme ve hatırlatma özellikleriyle dengelemenizi bütünüyle kolaylaştırıyor.