Google Chrome’da Line Eklentisi

Tarayıcılar üzerinden mesajlaşma sistemi git gide yaygınlaşmaya başlamakta. Yakın zamanlarda Whatsapp, internet tarayıcınız üzerinden mesajlaşma sistemi getirmesi üzerine şimdi ise Line ücretsiz olarak Chrome’da eklenti olarak yayınladı.

Line, Google hesabına bağlı olarak çalışmakta ve bu şekilde evdeyken veya ofiste iken Google hesabıyla giriş yapılan her yerden tekrar yükleme gerektirmeden kolayca kullanılabiliyor. Line sisteminden 1 GB’a kadar dosya transferi yapmanıza olanak sağlıyor ve bunun üzerine bilgisayar kullanıcıları içinde kullanım kolaylığı getirmekte.

Linedaki yeni gelen bir özellik ise “Memos”, bununla resim, ekran görüntüsü veya metinlerinizden oluşan notlar oluşturabiliyorsunuz. Özellikle gündelik hayatta alınması gereken notlara Google hesaplarından giriş yapabildikleri tüm bilgisayardan ulaşma imkanı sunuyor. Güvenlik nedenleriyle Line giriş yapmak isterseniz otomatik giriş sistemi bulunmamakta. Ayrıca kullanıcılar Google Chrome üzerinden giriş yapmak istedikleri her yeni bilgisayarda ilk olarak mobil cihazları üzerinden kimliklerini doğrulamaları gerekiyor. LINE’ın bilgisayar versiyonunda sunulan sesli arama, görüntülü arama ve Timeline özellikleri ise Google Chrome eklentisinde bulunmuyor.