Google Glass Hakkında

Google Glass teknolojisi kullanıcılarına kullanımı sunmak için harekete geçti. Yeni bir sürümle ortaya çıkacağını belirten Google, Enterprise Edition üzerinde çalışıyor ve geliştirilmiş gerçeklik ürünü Explorer Edition’ın bazı donanım geliştirmelerine sahip ve devamı olacağı gözükmekte.

Google Glass kullanıcılarının yanında da taşıması için normal bir gözlük gibi olacak ve katlanır bir yapıya sahip olacak. Gözlüğün sağ ve sol kısımların da güçlü bir menteşe sistemi bulunmakta ve elektronik kısımlar sağ tarafta bulunuyor. Google bu gözlüğün yeni modelinde suya karşı son derece dayanıklı bir yapıya sahip olacağını belirtti ve ayrıca çarpmalar ve düşmelerde de dayanıklı olacağını bildirdi. Google Glass Enterprise Edition’ın görüntüsü de bir miktar değiştirilerek yeni hedef kitlesine daha uygun bir görüntüye sahip olması sağlanmış durumda. Görünene göre Google, artık gerçeği kabul etmiş durumda ve Glass’ın standart bir günlük ürün olarak moda dergilerinde gözükmesini beklemiyor.

Explorer Edition’a göre daha uzun pil ömrüne sahip olacak ve geniş Glass arayüzü görüşü ile kullanıcılarına daha kullanışlı hale getirecek. Intel Atom teknolojisi kullanılmış olan bu gözlükte, performans olarak Explorer Edition’dan daha iyi gözükmekte. Bu yıl içerisinde kullanıcılarına sunulması beklenmekte. Ancak kullanıcının alması yine çok kolay olmayacağı gözüküyor sebebi ise her an değişebilecek olan şu anki planları, Enterprise Edition sadece Glass For Work ortaklarına sunulması da beklenmekte.