Google Translate ile Görüntülü Çeviri

Google, her konuda kullanıcılarına kolaylık sağlamaya çalışıyor ve bu da bize mutluluk veriyor. Google Translate yeni güncellemesi ile kameranızu tuttuğunuz yazıya ekrana çevirerek gösteriyor.

27 ayrı dilde çeviri yapmaya başaran Translate, ister yol tabelası isterseniz görsel metinleri bile çevirebiliyor. Bu en çok yeni aldığınız eşyalarda yarayacak neden mi dersiniz, çoğu kullanım kılavuzu yabancı dilde olduğu için kamerayı onun üstüne tuttuğunuz zaman türkçe bir şekilde okuma imkanı sunabiliyor.

Sesli çevirileri daha hızlı bir şekilde çevirebiliyor ve şu anda üzerinde 7 adet çevirme dili bulunsa da zaman içerisinde 20 adet daha ekleneceğini belirtti. Google Çeviri uygulamasına gidip, İngilizcenin yanı sıra çeviri yapmak istediğiniz dili seçip kamera düğmesine basın. Her bir dil için (yaklaşık 2 MB boyutunda) küçük bir dil paketi yüklemeniz istenecek. Google Translate’in tutulma amacını hatırlarsak zamanın da para verip çeviri siteleri vardı ancak Google her dilde kendini geliştirmek için ücretsiz olarak açtığı programda zamanla kullanıcılarının girdiği dilleri kendi hafızasına kaydederek büyük bir başarıya elde etmiş oldu. Bakacak olursak bu hepimizin işine geldi çünkü bazenleri çeviri yapmak bizim için daha kolay oluyor. Aşağıda bulunan video, yeni güncelleme tanıtımını izleyebilirsiniz.

Google çeviri her geçen gün daha çok gelişmekte. Şu ana kadar 100 milyondan fazla kelimeye ulaşıldı ve 90 dan fazla dil eklendi.