Hanım Efendiler Sizde Seyahate Çıkın!

Günümüzün verdiği bilinç ve sosyalleşme anlayışı üzerine herkes dilediği gibi yaşama hatta hayat yaşam tercihimiz bile bize ait. Hanım efendilerin toplum içinde güvenli olması için bazı kuralları var, bunlar artık eski kafada kaldı.

Korkusuz bir kişiliğe sahip ve kendini keşfetmek isteyen hanım efendiler de var ve genelde çevresinde söylenen söylentilerle kendi içine kapanırlar. “Yaşın küçük, yalnız başına gitme, gittiğin yerlerde başına bir iş gelse kim kurtaracak.” gibi söylentilerden dolayı insanları evine bile kapatmaya bahanesi olabiliyor. Bu söylentilerin altında ne kadar iyilikte olsa insanların içinde ki şevki kırmaya yetebiliyor. Genel olarak dünya haline göre yapılan istatistikler bizim için hiç bir yer güvenli değil. Gerçek olan şu ki dikkatli bir şekilde seyahat ettiğimizde ve kendimizi korumayı bildiğimizde sorun çıkacağını sanmayız. Diğer bir kritik nokta ise depresif, basitçe anlatacak olursak yalnız başına gözükmekten pek memnun kalmaz hanım efendiler çünkü geçmişten gelen baskı ile özgüvenlerini yok etme sınırına getirildiği için.

Ashley Ross yazdığı makalede bu konuya değiniyor. Meksika’yı keşfedeceği bir haftalık planlarından bahsettiğinde arkadaşlarının ses tonunda heyecan yerine acıma duygusunu hissetmiş. “Arkadaşlarımın tepkisi benim hakkımda kendilerini kötü hissettiklerini hissettirdi. Sanki beraber seyahat edecek kimsem yokmuş gibi.” diyor. Seyahat ederken ister hostelde ister bir restaurantta ya da sadece etrafta yürürken yeni arkadaşlarla tanışmanız için milyonlarca farklı fırsat vardır. Ross’un söylediği gibi: “Korkularım olmasına rağmen ben, yaptığım yolculuklarda kendimi hiç yalnız hissetmedim.”

Bizden size tavsiyemiz bir kez seyahate çıkıp o korkuyu yenmeniz ve bu şekilde devamının da geleceğine eminiz. Düşüncelerinizi kafanızdan atın, Mantıksız bir düşünce ile bölgenizden çıkarma cesaretinizi engellemesine izin vermeyin. Kısacası gideceğiniz yerin neye benzediğini bilmesenizde dikkatli ve kendinizce belirlediğiniz kurallara uyarak yola çıkmanız. Korkularınıza karşı gelin ve çevrenizi güçlü olduğunuzu hissettirmenin tam zamanı. Çantanızı toplayın ve keşfetmeye hazır olun.