Impossible Aerospace US-1 Drone İle 2 Saat Uçuş Yapabileceksiniz

Drone piyasası gün geçtikçe daha çok kullanımı artıyor ve herkesin ortak bir düşüncesi var; daha fazla nasıl havada kalabilirim? Impossible Aerospace, iki saat boyunca, diğer dronelara göre kabaca dört katı ve Airbus ve iki Silikon Vadisi’nden A Serisi fonlamada 9,4 milyon dolarlık bir kaynakla beklediğini söyleyen bir quadcopter drone ile karşımıza çıktı.

DJI’ın birçok gelişmiş drone modeli ortalama 30 dakika boyunca havada kalabiliyor. Impossible Aerospace imzalı US-1 ise bunu 120 dakikaya çıkarıyor. Yani tam 2 saat havada kalabilen drone, elektrikli altyapıda içten yanmalı motora sahip drone modellerine yaklaşıyor Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen LOG’un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez.

Peki drone içerisinde nasıl bir pil sistemi var?

Batarya ömrü elde etmek için ortaya çıkardığı çözüm, takılıp çıkarılabilir batarya hücrelerinin yerine, bataryaların drone’un iskeletine yerleştirilmesine dayanmakta. Bu, bataryanın drone’un içinde yer almasından ziyade drone’un tamamen bataryadan oluşması anlamına geliyor. Daha fazla batarya kullanılmasını sağlayan bu yöntem, bataryadan kaynaklanmayan ağırlığın dengelenmesi için daha çaba sarf edilmesini engellemekte ve bu da daha uzun uçuş süresi sunmakta. Şirketin Ceo’su Spence Gore’un Tesla’da Model X ve Model 3 araçlarında yapılan batarya tasarımlarını esinlenerek yapıldığı ve bu şekilde bir başarı elde etti.