İşletmenizin Blog Sayfası İçin Tavsiyelerimiz

Blog dünyası gün geçtikçe artış gösteren ve bilgiyi paylaştıkça mutlu edeceğine inanan insanlar için iyi bir vakit geçirme olayı oldu. İşletmelerde kendilerine blog siteleri açıp, hem kendilerini tanıtmak amaçlı hemde satış yapıyorlarsa yön gösterme ve genel bilgi vermek için açıyorlar.

Bizde blog yazarı olarak, blog hakkında bilinmesi gerekenleri söylemek istedik. Öncelikle hangi tip blog platformu kullanacağınıza karar vermelisiniz. Biz WordPress kullanıyoruz ve tavsiye ederiz sebebi ise hem basit kullanımı var ve Google tarafında WordPress sevilen bir uygulamadır. Yanlış veya bilinmeyen platformlarla boşa vakit geçirmiş olabilme ihtimali yüksektir.

En güzel ve eğlenceli kısmı tema seçimi. Tema seçerken işletmenize hitabına göre basit gözü yormayan ve gezinebilecek, yormayacak insanları bir tema seçmelisiniz. Tema seçerken günümüze göre bir tema seçimi yapmalısınız yani;

Mobil uyumlu olup olmadığına bakmalısınız.

Kullanıcı desteği sağlıyor mu sağlamıyor mu ona bakmalısınız.
Renk değiştirme, navigasyon menüsü gibi bazı değişikliklere izin veriyor mu? Bu gibi özelliklere dikkat etmelisiniz.

İsim olarak Subdomain kullanmanızı tavsiye etmeyiz. Yine işletmenizi hitap eden ve akılda kalıcı olması gereken bir isim hakkı seçmelisiniz. Godaddy gibi yerlerden yıllık belirli bir ücret ödeyerek alımı gerçekleştirebilirsiniz. Planlı bir blog sayfanız olmasına dikkat edin. Blog yazarken kesin ve net olan cümleler seçmelisiniz. Normal sohbet sırasında ki gibi saçmalarken toparlama şansınız var ama blog yazılarında asla yoktur. Ana objesine karar vermelisiniz. Farklı zamanlarda farklı paylaşımlar yerine kesinleşmiş olan kategoriler altında blog yazmalısınız.

Blog yazmak kesin plan isteyen bir iştir ve blog yazma zamanınızı iyi karar vermelisiniz. Bunun yanı sıra içerik düzeninize karar vermelisiniz. İçeriklerde kullanılan karakter veya boyut gibi bunları dikkat çekici kılmalısınız. Yönlendirici bir blog sayfası kullanmalısınız. Yorum yazamaya yönlendirerek, satın alım sayfasına yönlendirerek, e-posta toplayarak… Blogunuzda kullanıcılar ile nasıl iletişime geçeceğiniz oldukça önemlidir. Bunu düşünmeyi atlamayın.