İstanbul’da Yaşayanlar İçin Muhteşem Kamp Alanları

İş veya okul şehrin gürültüsünden kurtulmanın zamanı gelmedi mi? İstanbul yoğun ve yorucu bir şehir haline gelirken şimdi ise kaçma zamanı.

Çadırınızı alıp tek başınıza veya ailenizle gidebileceğiniz güzel yerleri sizler için araştırdık ve şimdi siz değerli okuyucularımıza sunuyoruz. Küçük bir not düşmek isteriz eğer ki sosyal bir insansanız veya sosyalleşmek isterseniz bir çok Facebook grupları ile toplanıp yeni insanlar tanıyıp daha güzel bir hale getirebilirsiniz kamp maceranızı. Özellikle giderken muhakkak güzel fotoğraflar çekmeyi unutmayın! 🙂

Ağva Hacıllı Köyü – Hacıllı Şelalesi 

İstanbul’da ücretsiz kamp alanları arayanların uğrak yeri olan Hacıllı Köyü Şelalesi kamp yerinde arazi gayet geniş. 2 seçeneğiniz var, Hacıllı Şelalesi veya 10 dakikalık yürüyüş yapıp nehir kıyısında kamp kurabilirsiniz. Eğer gideceğiniz gün hafta sonu ise ve Hacıllı Şelalesi’nde çadırlar varsa gününüzü orada geçirip geri dönüş yolunda kamp atıp ertesi gün tekrar şelaleye gidebilirsiniz.

Gökçetepe Tabiat Parkı

İstanbul’a yakınlığı dolayısıyla çoğu zaman kalabalık olan Gökçetepe Tabiat Parkı’nın girişinde alışveriş yapılabilecek tesisler bulunuyor. Burada, denize girmek de mümkün. Doğa ve su sporları da bu alanda yapılabiliyor.

Sardala Koyu

Ağva’ya ulaştıktan sonra Kerpe istikametine doğru giderken önce Bucaklı köyünden ardından Kadıköy ve Pınarlı köyünü geçerek ulaşılacak olan Sardala Koyu, bakir yapısı ile hiç bozulmamış bir şekilde varlığına devam ediyor. Merkeze uzak konumu olmasından dolayı da koya hazırlıklı gidilmesi gerekiyor.

Yedigöller Bolu Kamp Alanı

Yedigöller Milli Parkı’nda büfe, restoran gibi olanakları bulunmuyor. Açık ateş yakılamıyor fakat alanda taştan yapılma ateş yakma bölümlerine yer veriliyor. İstanbul – Ankara otoyolunun, Bolu – Yeniçağ çıkışından ayrıldıktan sonra Bolu-Gerede yoluna girerek  19. km.’deki  Yedigöller tabelasından bölgeye ulaşım imkanı sağlanıyor.

Yuvacık İnönü Yaylası

Kocaeli’ne bağlı Yuvacık İnönü Yaylası’da kamp yapmak isteyenlere tesis imkanı sunulamıyor. Buraya alışverişini yaparak, hazırlıklı bir şekilde gitmeniz gerekiyor. Yuvacık İnönü Yaylası’nda sadece bol miktarda oksijen bulunuyor.

Sakarya Poyrazlar Gölü

Sakarya – Karasu yolundan ulaşılan, asfalta bu kadar yakın olup medeniyetten oldukça kadar uzak hissettiren bir mekan. Özellikle ilkbahar ve sonbaharda bisiklet ile çevresini ve yakın köyleri turlamak için ideal. Göl çevresinde tesis – temiz su – tuvalet olanakları olması ve şehire ulaşımın oldukça kolay olması sebebi ile çocukla yapılacak ilk kamp için tercih edilebilir. İlkbahar – yaz geçişinde pazar günleri tesislerin çevresi çok kalabalık olabiliyor ama çadır kurmak için izole bölümler de mevcut. Sonbaharda oldukça sakin.