Lenovo Z5; Diğer Çerçevesiz Telefonları Unutun!

Lenovo, yeni bir tasarım ve dizayn ile mobil dünyanın gündemine hızla oturacağa benziyor. Lenovo Z5 yeni modeliyle özellikleri ve yeni tasarımıyla bir çok telefonu geride bırakacak.

İnanılmaz ince çerçevelere sahip telefonun, tam yüzde 95 ekran gövde oranını geçtiği söyleniyor. Lenovo’nun genel müdür yardımcısı Chang Cheng’in açıklamasına göre Z5, tam 4 TB dahili depolama birimine sahip olacak.

Çin’de tanıtılan 1 TB UFS 2.1 depolamalı Smartisan R1’i katlayacak olan model, depolama konusunda bilgisayarları geçecek gibi görünüyor. Cihazda Home butonu yer almıyor. Ses ise büyük ihtimalle Xiaomi Mi Mix’de olduğu gibi piezoelektrik seramik akustik teknolojisi sayesinde sağlanacak. Telefon resmi olarak 14 Haziran’da duyurulacak.

Cheng’un Z5’in “dört teknolojik yenilik” ve “18 patentli teknolojilerden” yararlanacağını iddia etti, selfie kamera, hoparlör ve sensörler gibi bileşenleri gizlemek için. Apex konsept telefon ekranı altında bir parmak izi sensörü sakladı. Android işletim sistemi tabanlı olarak gelecek ve sürümü ise Android P olacağı söylenmekte.