MSI RTX 2080 Ti Ligtning Z: MSI Serisinin En İyi Ekran Kartı

MSI, bu yıl Tüketici Elektronik Fuarı’na (CES) birçok yeni oyuncak getirdi. GeForce RTX 2080 Ti’ye dayanan , sınırlı sayıda üretilen MSI GeForce RTX 2080 Ti Lightning Z, ekran kartı üreticisinin standında sergilenen en iyi ekran kartı oldu.

Ekran kartında en beğenilen ve dikkat çekici kısım arka tarafı oldu, karbon fiber kullanımıyla kalite ve başarıdan ödün vermemekte. GeForce RTX 2080 Ti Lightning Z, üç PCI yuvasını kaplayan bir canavardır ve MSI bile bunun için bir destek ayağı içerir. Grafik kartında, 19 fazlı sağlam bir güç dağıtım alt sistemi ve 60A güç kademesi olan özelleştirilmiş bir PCB bulunur. MSI’ye göre, GeForce RTX 2080 Ti Lightning Z, optimum ısı dağılımı için çok büyük bir soğutucu ve sekiz ısı borusu kullanıyor. Grafik kartı, kullanıcıların çalışma saatleri, voltajlar ve sıcaklıklar gibi hayati değerlerini izleyebilecekleri tarafında özelleştirilebilir bir OLED paneli ile donatılmıştır. Ek olarak, OLED paneli ayrıca kullanıcıların arkadaşlarına göstermeleri için kişisel animasyonlar göstermelerine izin verir.

RTX 2080 Ti Lightning Z, çift BIOS desteği ile gelecek. Varsayılan BIOS, 1.770MHz fabrika hızaşırtması uygularken, LN2 BIOS, takviye saatini Nvidia’nın referans hızına düşürür ancak güç sınırını 350W’a yükseltir. Grafik kartının mükemmel hızaşırtma potansiyeli olan kirazlı GPU’lar kullanmasını bekleyebiliriz. O zamandan beri kaldırılmış olan birkaç HWBOT başvurusu , GeForce RTX 2080 Ti Lightning Z’nin 2.475MHz’e kadar yükselen bir saatle çalıştığını ve hafızanın 2.054MHz’e (16.432MHz etkin) hızaşırtdığını gösterdi.

GeForce RTX 2080 Ti Lightning Z bu yılın ilk çeyreğinde satışa sunulacak. Ancak, MSI henüz fiyatını açıklamadı.