Outdoor Dünyasının Parçası Termal İçlikler

Termal içliklerinin bu dünyayı yaşayanlar için aslında çok önemli gereç ve vazgeçilmez kılmakta. Bunun sebebi ise termal içliklerin insanlar üzerinde büyük bir rol oynuyor.

Herkes soğuk havalardan korur diye bilse de aslında yanlış. Termal içliği giyen bir insan oturduğu yerde üşemeye başlar termal içliğin asıl görev zamanı insanlar yürümeye, koşmaya yani hareket haline geçmesi ile başlar. Yaptığı işlemlerse, en önemlisi insan üzerinde ki teri hissedilir derecede azaltır ve teri dışarı atmaya yarar. İkinci görevi ise insanın vücut ısısını korur ve bu şekilde vücudun sıcak kalmasını sağlar.

Yine de bizim asıl derdimiz normal vatandaş olarak soğuktan korunmak diyorsanız, günlük temponuza uygun olarak termal içlikleri tercih edebilir ve elbisenizin altına giyebilirsiniz. Pamuklu ürünler vücut ısısının yüzde 100’e yakınını dışarıya verirken termal giysiler özel teknolojileri sayesinde ısının yüzde 80’ini vücutta tutuyor. İlk giyenler için oluşan etki üstüme çok yapışıyor bunun sebebi ise saydığımız tüm özellikleri vücudunuza yapıştığı an başlıyor sakın bir beden daha büyük alayım demeyin gerçekten hiç bir faydasını görmezsiniz. Teninizin kuru kalması sağlar ve bu sayede hasta olmaktan kurtulma şansını daha yüksek. Özellikle sportif aktivitelerde ve günlük kullanımlarda breathable (nefes alabilen) bambu, modal, polyester, polyamid ve özel üretilmiş teknik ipliklerden yapılmış THERMAL iç giyim ve çoraplar tercih edilmelidir.Bu tip ürünler hareket kabiliyetinizi artırır. Alırken en çok dikkat edeceğiniz husus sanki ikinci bir deri hissi vermesine dikkat etmelisiniz. Bu arada asla ve asla hareket özgürlüğünüzü kısıtlamaz. Üstüne giyeceğiniz kıyafetler de Gore-Tex özelliğe sahip ise %100 etkisini görebilirsiniz.