Panasonic Toughbook Bilgisayar Hakkında

Bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz kaba, güçlü ve her ortamda ne olursa olsun çalışan laptoplar gibi. Bu laptopun özellikleri günümüzde ki laptoplara kafa tutabilecek kadar güçlü.

Eğer kaçkın ve macera dolu bir hayatınız var ise tam sizlik, kötü hava şartlarına uygun, yerin binlerce kat altında veya dağın en yüksek tepesinde bile çalışmaktadır. Fazla hayale gerek yok şantiye şartları Toughbook 31 size her zaman en iyi performansı sunacaktır. Güneş ışınlarına aldırış etmeyen ve parlama yapmayan ekranı ile rahatlıkla açık havada kullanabilirsiniz.

Teknik özelliklere inecek olursak en teknik kapsamı 18 saat boyunca rahatlıkla kullanma imkanı veriyor. Eğer ki bu süre zarfı da bana yetmez diyorsanız içerisine ikinci bir pil takarak bu süreyi 27 saate kadar uzatabilirsiniz. Intel HD Grafik 5500 ekran kartı ve 5. Nesil Intel Core i5 5300u vPro işlemci (3MB önbellek 2.3GHz den 2.9GHz ye çıkan hızı) bulunuyor. 6 Kademeli dayanabilir güç testi olan Vibrasyon ve şoka dayanıklı (MIL-STD 810G) sonuçlarını başarıyla geçmiş olan Panasonic Toughbook 31’in 16GB DDR3L RAM ve SSD seçenekleri (128GB- 256GB ve 512GB) 1024 x768 13.1-inç dokunmatik ekranı bulunuyor.

Kaba görüntüsüne aldanmayın demek yeridir ve dediğimiz gibi çok dayanıklı bir biçimde üretilmiş bir laptopdur. Kasa tipi daha önce görülmemiş magnezyum alışımlı kasaya sahip ve güneş ışığında bile görüntülenebilir dokunmatik ekran bulunuyor. Bu kadar güçlü bir tasarım ve teknik özelliği fazla olan laptopda ısınmaması için fazladan havalandırma ve fanları bulunmakta. Kasa tipine baktığınızda gerçekten bir güven duygusu uyandırıyor, suya ve toza son derece dayanıklıdır. Panasonic’in bu güç canavarı 2 modeli yenilenmiş olarak sunulacak. Her iki modelin teknik özellikleri birbirinden biraz farklı olacak. Panasonic Toughbook FZ-G1 ve Toughbook CF-31. Başlangıç versiyonu 3.700 dolarlık hiçte ucuz olmayan bir fiyat ile geliyor.