Qualcomm Snapdragon 710 Hakkında

Qualcomm, 10nm işleme teknolojisi üzerine kurulan yeni Qualcomm Snapdragon 710 mobil platformunu tanıttı. Snapdragon 710, çok çekirdekli yapay zeka motoru ve sinirsel ağ işleme kapasitelerine sahip yapay zeka için verimi yüksek olan mimariler ile tasarlandı.

Snapdragon 710, yeni 700 sınıfı portföyündeki ilk mobil platform olup seçkin sınıf özellikleri daha geniş bir kitleye ulaştırarak günümüzün yüksek kaliteli mobil deneyimlerinden beklenenin üstüne çıkması için tasarlandı. Yeni çip seti, Premium Snapdragon 845 gibi 10nm mimarisine dayanıyor ve çok çekirdekli bir AI Engine gibi yüksek seviye özellikleri daha düşük bir fiyat noktasında getirmek için tasarlandı. Qualcomm, yeni AI Engine’in yapay zeka ile ilgili görevlerde Snapdragon 660 ile kıyaslandığında 2 kat bir gelişme sağladığını söylüyor.

“Snapdragon 710 Mobil Platformu, daha önce sadece birinci sınıf mobil platformlarımızda mevcut olan teknolojiler ve özellikler sunan yeni tanımlanmış ve son derece önemli olan 700 seviyeli bir platformdur. Önemli yapay zeka yetenekleri ve performans geliştirmelerini birleştiren Snapdragon 710, müşterilerimizin ürünlerimizi yüksek hızda kullanabilecekleri yüksek kaliteli kamera özellikleri gibi kritik günlük tüketici deneyimlerini zenginleştirerek pil ömründen ödün vermeden nihai kişisel asistana dönüştürmek üzere tasarlanmıştır.”

Snapdragon 710 yongası, içerisinde bir Kryo 6 ve bir Adreno 6 serisi GPU ile geliyor. Snapdragon 660’a kıyasla %10’lik bir performans artışı sağlayacak 710, 4K video oynatma ve uzun süreli batarya kullanımı gibi avantajları da orta seviyeli cihazlara getirecek.

Snapdragon 710, Kategori 15 hızlarını veya 800Mbps’ye kadar destekleyen bir Snapdragon X15 4G LTE modem içeriyor. En fazla iki toplu taşıyıcıda 4×4 MIMO teknolojisini destekliyor. Buna kıyasla, çoğu taşıyıcı hala bu hıza yakın bir şey desteklemiyor olsa da, Snapdragon 835 – geçen yılın amiral gemisi yonga seti – 1Gbps indirme hızını destekliyordu.

Detaylar için ShiftDelete.net’in hazırlamış olduğu tanıtım videosunu seyrederek detayları en iyi şekilde öğrenebilirsiniz.