Samsung’dan NVMe Tabanlı Portable SSD X5 SSD

Samsung, diğer HDD’leri bu sefer sağlam geride bıraktı. X5 SSD özellikleri ve fiyatıyla dikkatleri üstüne çekmeye başaracak gibi. NVMe teknolojisine sahip SSD’ler, bilgisayar dünyasındaki en iyi yeniliklerden biri. Bildiğimiz SATA SSD’lerin bile yanında yavaş kaldığı bu teknoloji, gün geçtikçe daha da yaygın hale geliyor. Samsung, bugün NVMe tabanlı taşınabilir bir SSD tanıttı.

NVMe ve Thunderbolt 3 teknolojilerini barındırıyor. 500GB, 1TB ve 2TB olmak üzere üç farklı kapasite ile satışa çıkacak olan X5, fiyatı ile biraz kırıcı oldu ve biraz fazla rakama sahip. NVMe teknolojisi sayesinde de adeta uçuyor. 2.800 MB/s seviyelerine ulaşan okuma hızıyla X5, SATA arabirimli taşınabilir SSD’lere göre 5.2 kat; taşınabilir HDD’lere göre ise 25.5 kat daha hızlı. Ayrıca 2.300 MB/s seviyelerine kadar çıkabilen yazma hızı sayesinde bu SSD, 20 GB boyutlu 4K videoyu 12 saniyede aktarabiliyor.

“Taşınabilir SSD Yazılımı” sayesinde güçlü bir şifreleme imkanı sunan X5, verilerinizi en iyi şekilde korumayı hedefliyor. 500GB’lık versiyonu 399 dolar seviyesinden satışa çıkacak olan SSD’nin 1TB kapasiteli versiyonu 699 dolar, 2TB kapasiteli versiyonu ise 1399 dolardan satışa çıkacak.

%d blogcu bunu beğendi: