Samsung’tan 32 GB Ram Özellikle Oyuncuların Mutlu Olacağı Haber

Samsung, bir çok alanda ismini duyabileceğimiz bir marka ve bir çok alanda da yeniliklere imza atmaya devam ediyor. Diz üstü bilgisayarlar için çıkardığı 32GB DDR4 SO-DIMM ram ile bir kez daha dikkatleri üstüne çekmeye başardı.

Yeni SO-DIMM’ler, bellek modüllerinin hem hızı hem de kapasitesinden yararlanan yüksek performanslı dizüstü bilgisayarları hedefliyor.

Samsung’un16 Gb DDR4 bellek IC’lerine (entegre devreler) dayanan yeni 32 GB DDR4 SO-DIMM’leri, 1.266’da 2666 MT / s veri aktarım hızı için olduğu belirtildi. 16 GB bellek yongaları Samsung’un 10 nm sınıfı işlem teknolojisi kullanılarak üretildi. Yeni modülün, şirketin 20 nm sınıfı IC’lere dayanan önceki 16 GB SO-DIMM’inden% 39 daha fazla enerji tasarrufu sağladığı iddia ediliyor. Samsung’a göre 64 GB’lık yeni belleğe sahip bir dizüstü bilgisayar aktif modda 4.578 W tüketirken, 64 GB’lık bir önceki nesil DDR4’le donatılmış bir dizüstü bilgisayar aktif modda 7.456 W tüketeceğini belirtti.

Şirketin bellek çalışmalarından sorumlu ve üst düzey yöneticilerinden birisi olan Sewon Chun, “Geliştirilen bu yeni teknoloji ile birlikte oyun bilgisayarları her zamankinden çok daha güçlü ve etkileyici olacak” şeklinde açıklama yaparken, yeni DRAM teknolojisinin yalnızca oyun bilgisayarları için değil, diğer üst sınıf dizüstü bilgisayarlarında gelişmesinde büyük rol oynaması için Samsung’un çalışmalarına devam edeceğini belirtildi. Satış fiyatı henüz ne kadar olacağı belirtilmemiş olsa da tuzlu olacağı tahmin ediliyor.