Seyahatlerinizi Bu karavanda Yapmayı Ne dersiniz?

Teknoloji günümüzde o kadar çok ilerler oldu ki seyahatlerimizi bile rahatlatmaya başarıyor. İnsanlar genelde doğa havası aradığı bu dünyada evden daha çok uzaklaşıp bir kaç yer daha görme isteği olabiliyor.

Kantoor Karavaan adlı şirketin geliştirmiş olduğu güneş enerjili karavan, hayatın vermiş olduğu stresi uzaklarda olmanız için ve orada da kesintisiz kalmamak amacıyla yapılmış bir karavandır. Hayatı sürekli koşturmaca yaşayanlar için yapılan bu karavan “ofis-karavan” olarak adlandırıyorlar. Ofis ortamınızı doğayla buluşturarak daha verimli çalışmanız söz konusudur. Herkesin gönlünde karavanda yaşama isteği mutlaka vardır. Ancak elektrik gibi sıkıntılar karavan isteğinizi arka plana iter. Bu karavanda ise gücünüzü direk güneşten alacaksınız.

Karavan tamamen teknolojik bir ortam tuvalet sistemine kadar hatta. Bu sistem ile insanın dışkısını gübreye çevirebiliyor. Hatta karavan içerisinde toplantı yapabileceğiniz salona dönüşebilir. Bir doğa severi ve çalışma hayatını seven biri olarak bir çok kişiden olumlu sonuç aldı ve şirketin kurucusu Tom Van de Beek; “Tasarladığımız karavan iş stresinden kaçıp doğayla bütünleşmek için etkili bir çözüm olacağa benziyor. Karavan ofisi bilindik ofisler ile kıyasladığımızda, tasarımımız daha geniş bir çalışma alanını ihtiyaç duyulan sessizliği ve sınırsız bir özgürlüğü vaad ediyor.” açıklamasını
yaptı.