Sony Airpeak Drone Tanıttı İşte Görünümü

Sony yakın zamanlarda Drone işine gireceğini açıklamıştı. Profesyonelleri hitap edecek olan Airpeak, yakından inceleyelim.

Airpeak’in 2021 İlkbaharında halka açıklanması ve profesyonel fotoğrafçılara ve video yaratıcılarına yönelik olması bekleniyor. Quadcopter’ın tam boyutları şu anda sağlanmasa da ortalama boyutlardan büyük olacağı kesin. Sony tarafından yapılan açıklamada her kullanıcıya hitap etmeyeceğini bildirdi. Daha profesyonel kişilerin kullanabileceği bir drone olacağı biliniyor. DJI Inspire serisi ile kapışacağı gözüküyor.

Sony Airpeak özellikleri nedir?

Bununla ilgili tam detaylı bir açıklama gelmese de yayınlanan videolarda ve yapılan açıklamalara göre zorlu hava şartlarında dayanıklı olacağı α7S III yapılan testten geçtiği bildiriliyor. Bunlara ek olarak video’da iki adet pil kullanıldığı görülmekte. Ayrıca Sony, Airpeak’in Alpha olarak isimlendirilen özel bir sistemle donatılabilecek en küçük drone sınıfı olacağını iddia ediyor. Ancak Sony’nin iddialarına rağmen Airpeak’in fazlasıyla cüsseli olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Sony Airpeak drone çıkış tarihi ve fiyatı

Sony, CES 2021’de Kasım 2020’deki ilk resmi duyurusunda bahsettiği Airpeak lansman tarihini doğruladı. Kısa bir açıklamada, “Sony, 2021 baharında profesyonel fotoğrafçılık ve video prodüksiyonunu hedefleyen yeni bir iş kuracak” açıklaması geldi. Airpeak mart veya nisan aylarında satışa çıkması bekleniyor.