Speedtail: McLaren’ın Yeni Canavarı

Speedtail aracının en büyük özelliklerinden biri Speedtail’e sahip olacak 106 şanslı (ve müthiş zengin) müşteri, artık süper otomobillerini renk, döşeme ve kabin detayları açısından istediği gibi kişiselleştirebilecek.

Speedtail’ini yatıyla uyumlu yapmak isteyen McLaren müşterileri de unutulmamış. Visionary adı verilen bu temada gövde açık turuncu renkte. Saydam karbon fiber detaylara gümüş renkli bir şerit ve 18 karat altın amblemler eşlik ediyor. Kabinde ise tamamen anilin deri ile döşenen, deniz mavisi sürücü koltuğu dikkatleri üzerine topluyor. Yine aynı renkte seçilen yolcu koltuklarının malzemesi ise nubuk. Tavanda da benzer renk tonları seçilmiş.

Urbane koleksiyonunun seçimi sürücüleri, doğal mavi tonlar, alüminyum kaplamalar ve sofistike bir görüntü ile kucaklıyor. Visionary, İngiltere’nin denizcilik tarihinden esinlenerek ince ince dokunmuş detaylara sahip. Koyu mavi tonlarının ve nubuk koltukların yer aldığı iç tasarım, turuncu ve gümüş renklerin kucaklaştığı bir renk harmonisiyle paketlenmiş.

Speedtail’in performansı iki yolla elde edildi. Daha belirgin olanı, yolcu hücresi ile motor arasında depolanan bir akü paketi tarafından tahrik edilen elektrikli motorlar tarafından desteklenen 4 litrelik, çift turboşarjlı V8 motora sahip hibrid güç aktarımıdır. Sürücü, McLaren’in yedi vitesli şanzımanı ile arkaya gönderilir ve Speedtail 12.8sn – 3.7sn’de bir P1’den daha hızlı bir şekilde durmadan 186mph’ye ulaştı.