Tasarımcılar İçin En İyi Düzenleme Programları

Tasarım dünyasının vazgeçilmez olan resim düzenleme programları günümüzde bunlara benzer çok program kullanılmakta. Emsali ve istinasız olan photoshop programı dünyada en iyi sayılsa da buna yakın bir kaç programda bulunmakta.

Photoshop ile yapabileceğiniz çalışmalar, düzenlemeler ve kullanıcılarını verdiği olanaklar diğerlerinde çok üstün kılmakta fakat olmazsa olmazlardan da olan aşağıda sıraladığımız programlar var.

Bunlar ise;

Corel Draw

Bu programın tek eksik yanı video düzenlemesi yapamamış olmasıdır. Bunun yanı sıra her türlü logo, dergi çalışması, banner ve resim üzerinde dilediğiniz gibi oynamalar, düzeltmeler yapabilirsiniz. Corel Draw’ın en güzel yanı Vektörel çalışma imkanı sunmasıdır ve çalışmanızı dilediğiniz boyuta büyülttüğünüzde bile görüntü kaybı yaşamazsınız.

Sony Vegas Pro

Video severler için yapılmış bir program deme de yararı var. Çünkü profesyonel videolar çıkartabilirsiniz ve videolar üzerinde her türlü oynama imkanı verebiliyor. Videolarınıza alt yazı, müzik veya kesme işlemlerini çok basit kullanıcı ara yüzü ile yapma imkanı sunuyor. Özel efektleri başlık ilave etme özelliği, video hızlandırma, yavaşlatma özellikleri, resim ve video dosyaları üzerinde sınırsız çalışma olanakları ile Sony Vegas Pro en önemli içerik düzenleme araçlarından biridir.

Camtasia Studio

Aslında bu programla dünyaya anlatmak istediğiniz bir olay varsa çokta güzel yapabilirsiniz. Kısacası mikrofonunuz varsa her türlü anlatım yapma imkanı veren yani videolu eğitimler için kullanılan profesyonel bir programdır.