Tatile Telefonunuz Hazır mı?

Yaz günlerinin gelmesiyle tatil planlarıda ortaya çıkmaya başladı. Tabi tatile gitmeden ilk kontrol etmeniz gerekenlerden biri de hava durumu oluyor. Hayatımızı rahatlatan teknoloji dünyası bu tür olayları takip etmemize çok yardımcı oluyor.

Mobil telefonunuzdan bunları kontrol etmek şimdi daha kolay ve bu uygulamaları sizin için sıraladık aşağıdaki gibi;

AccuWeather

Seyahat çantanız hazırlamadan önce ilk kontrol etmeniz gereken hava durumudur. AccuWeather uygulaması ile 15 güne kadar hava tahmininde bulunuyor ve bu sayede tatil döneminizi doğru bir şekilde planlamanıza yardımcı olacaktır.

Moovit

Hiç gitmediğimiz bir tatil yerine gidecekseniz eğer oradaki ulaşımı sizi bilgilendirecek tek uygulamadır. Gidebileceğiniz farklı bölgelere giden otobüs veya metrolara sorarak yada en basit halde Moovit ile öğrenebilirsiniz. Şimdi bu uygulamayu IOS ve Android cihazlarınıza indirebilirsiniz.

Foursquare

Bu uygulama seyahatlerde vazgeçilmez bir uygulama haline gelmiş durumda. Peki tam olarak bu uygulamayı ne amaçla kullanılır? Bulunduğunuz tatil yerlerinde restorant, gidilecek yerlerin listesi ve hatta benzin istasyonlarına kadar söyleyebilen bir uygulamadır. Google haritalar yardımı ile de rota verebiliyor.

Yandex Navigasyon

Kaybolma riskini göz alarak çıktığınız yolda sizi bu risklerden kurtaracak bir uygulamaya sahip olacaksınız artık. Trafikte bile giderken alternatif kaçış yolları çıkaran ve gideceğiniz yere kısa sürede varıp zamanınızdan kar etmenizi sağlayacaktır. Şüphesiz ki bu uygulamanın en güzel yanı ise anlık yol durumunu yani trafiğin durumunu belirtir.

Spotify

Müziksiz bir hayat artık olmaz dediğimiz zamanlarda hatta vakit geçirmemizi ruh halimizi yansıtan en güzel dünya müzik dünyasıdır. Spotify uygulamasını kullanarak o an ki ruh halinize göre müzik bulabileceksiniz ve Premium bir hesabınız varsa Spotify’de çevrimdışı da müzik dinleme imkanı sunuyor.