Tesla Pick-up, Elon Musk Yeni Araç Modelinden Bilgi Paylaştı

Elon Musk, yıllardır tümüyle elektrikli bir kamyonet üreten Tesla’dan bahsetmişti, ancak üçüncü nesil araçların, Model 3 ve Model Y’nin şimdilik önceliği olduğunu söyledi.

“ Master Plan Part Deux ”u ifşa ederken Musk, Tesla’nın bir kamyonet üzerinde çalıştığını, ancak şirketin hala “gelişimin ilk aşamalarında” olduğunu doğruladı. Elon Musk‘ın daha önce yaptığı bir açıklamaya göre Model Y çıktıktan sonra Tesla tüm ağırlığını bu adı belli olmayan “pickup” modeline verecek. Şimdilik elimizde sadece yukarıdaki konsept çizimi yer alan araç için Musk güzel detaylar paylaştı. Buna göre Tesla pickup standart olarak çift motora sahip olacak. Bu sayede dört tekerden çekiş ile gelecek araç, Musk’a göre “çılgın” bir tork sunacak.

Tesla pickup ile ilgili verilen diğer bilgilere göre dört çeker sisteme sahip olacak araçta iki elektrikli motor bulunacak. Arazi sürüşüne de yatkın olacak pickup modelinde çekiş kontrol sistemine yer verilecek. Gövde olarak Model X’ten daha büyük olacak araçta dolayısıyla daha büyük batarya paketi kullanılacak. Musk’ın tahminlerine göre 645 ila 800 km arasında menzile sahip olacak aracın yüksek seviye versiyonlarında bu menzil daha da artacak. En önemlisi ise bir pick-up için oldukça önemli bir özellik hakkında oluyor. Musk, Tesla pick-up’ının 240V güç çıkışlarına sahip olacağını, bu sayede şantiyelerdeki birçok elektrikli aletin bu çıkış sayesinde araçtan enerji alarak kullanılabileceğini, jeneratör taşımaya gerek kalmadığını belirtiyor.