Türkiye’de Gidilebilecek En İyi Kamp Alanları

Ülkemizin en büyük verdiği imkan 4 mevsimi çok rahat bir şekilde yaşamamızdır. 4 mevsim, yazın, kışın en iyisini yaşayabileceğiniz, karın soğukluğuna, güneşin sıcağına, ormanların yeşiline ve içinde bulunduğumuz sıcak yaz günlerinde en güzel denizin mavisini rahatça bulabileceğiniz bir ülkede, kamp gerçekten düşünülmesi gereken bir seçenek olacaktır tabi karavanınız varsa sizi harika bir tatil bekliyor olacak.

Sizin için yaptığımız araştırmalar karşısında en iyi tatil yerleri sizin için seçmiş bulunuyoruz ve bunlar;

1 – Akyaka Orman Kampı

Muğla da bulunan Akyaka, Çadır ve karavan kampı için uygun. Dalaman Havaalanını Akyaka’ya yaklaşık 70 km. Akyaka’da ki alana kendinizi attığınızda yeşilliğine ve muhteşem manzarasına kaptırmış oluyorsunuz. Burada kesinlikle yürüyün, gezin, ancak böyle Akyaka’yı yaşarsınız. Kamp alanında tuvalet, market, elektrik var. Kamp alanı yıl boyunca sezona göre farklı fiyatlarla işletilmektedir.

2 – Karagöl Kamp Alanı

İzmir’in tatil gözdesi olan Karagöl, mitolojideki Tantalos efsanesine sahiplik eden Yamanlar dağında bulunuyor. Göl tektonik hareketlerin sonucunda bu duruma gelmiş ve etrafı geniş ormanlarla çevrilidir. Karagöle en yakın havaalanı ise İzmir Adnan Menderes havaalanıdır.

3 – Olympos’da Kamp Hayatı

Sanırım en çok bilinen Türkiye’nin gözdesi Olympos. 80’lilerin zamanında yabancıların gelmesinden itibaren bilinen ve tarihi dokusuyla keşfedilmesi gereken bir yer haline gelmiştir. Burada kamp yapabileceğiniz yılın her dönemi açık birçok pansiyon var, Kadir’in Ağaç Evleri bunların arasında en bilineni. En yakın havaalanı olan Antalya Havaalanı Olympos’a 97 km.

4 – Bozcaada’da Kamp Alanı

Ada’nın kamp zamanı kısıtlı olsa bile güneyinde yer alan kamp alanında çam ağaçları bulunmakta ve 200 metrelik bir alana sahiptir. Kamp Mayıs’tan Ekime’e kadar açıktır. En yakın havaalanı ise 56 km uzaklıktaki Çanakkale Havaalanı.

5 – Kapadokya Kaya Camping

23 Senedir aktif bir şekilde ağaçlarla çevrili ve geniş alanından rahatlıkla kamp ve karavan tatili yapılabilmektedir. Nevşehir gözdesi olan balon ve peri bacalarına rahatça gidebilirsiniz.

6 – Cunda Ada Kamp Alanı

Ada kamp alanı, adanın midilliye bakan yüzünde bulunuyor ve size Cunda doğa alanı, yeşillikler ve masmavi deniz ile müthiş bir tatil sağlıyor. Karavan ve çadır kampı için uygun ve yıl boyunca açık.

7 – Kaş Camping

Antalya’yı gezip gezip gelip son durağınız olacak Kaş, huzuru anlatan bir doğasıyla kendinizi kaybedebilirsiniz. Hem denize hem de Kaş merkeze yürüyerek ulaşabileceğiniz bir yerde bulunan Kaş Camping deniz kenarı ve yeşil severler için gayet uygun bir yer. Alan karavan ve çadır kampına uygun. En yakın havalimanı 160 km ile Dalaman Havalimanı.

8 – Abant Kamp Alanı

Yemyeşil doğa güzelliğinin içerisinden göl manzarası ile içinizde huzuru arındırabileceksiniz. Abant gölü çevresindeki Örencik yaylasında rahatlıkla kamp yapabilme imkanı sunmaktadır. Hava şartları biraz soğuk olma ihtimaline karşı hatta yazın bile yanınıza kalın bir kıyafet almanız önerilir. En yakın havaalanı 230 km ile Ankara Esenboğa Havaalanı.

9 – Erikli Yaylası Kampı Yalova

Rakımı 600 Metre yüksekte bulunan yayla, son derece ideal bir kamp alanı sunmaktadır. Doğa yürüyüşü yapmak ve eşsiz manzaralara tanık olabilirsiniz. Uygun mevsimler ise ilkbahar, yaz ve sonbahar. Yalova’ya en yakın havaalanı Kocaeli’de bulunan Cengiz Topel Havaalanı.

10 – Ayder Ihlamurlaraltı Kamp alanı Rize

Dünyaca bilinen ünlü kamp alanı Ayder yaylasında bulunmakta. Bölgede her an yöresel müzikleri duymaya müsait bir yer ve eşi benzeri olmayan bir orman havası ile içinizi rahatlık gelebilir. En yakın havaalanı Trabzon Havaalanı.