Uzun veya Kısa Yol Farketmeksizin Motosiklette Muhakkak Olması Gereken 6 Ürün

Motosiklet kullananlar genelde kask eldiven gibi ekipmanları üzerinde olur. Fakat motosikletinizle kısa yada uzun yol farketmeksizin ekstra olması gereken bir kaç ekipmanda var.

İki teker sevdası bir çok insanda bulunur. Önceliğimiz giydiğimiz ekipmanlar. Can ve sağlığımız için ne kadar önem arz ettiğini unutmamız gerekiyor. Motosiklet kullanırken başımıza gelebilecek küçük aksiliklere karşı motosikletimizde bulundurmamız gereken bir kaç ekipman var. Gelin beraber bakalım:

Motosiklet lastik tamir kiti

Bu küçük çanta aslında büyük bir başarısı olduğunu söylemek mümkün. Özellikle uzun yolda tatilimizi çile dönüştürmemesi için en ideal ve bulunması gerekenlerin liste başında geliyor. Basit ve hızlı bir şekilde hem tamir edip hemde en yakın lastik tamir yerine gidebileceğiniz kadar hava bulunmakta. Ortalama fiyatı 90-150 TL arasında.

Motosiklet disk veya zincir kilit

Çalınmaya karşı alacağınız en iyi önlemlerinden biri de kilit sistemi. Tabi bunun yanında ek önerimiz alarm da taktırmanız. Market gibi kısa vadeli durmanız gereken zamanlarda muhakkak kilitlemeniz gerekmektedir. Sonuçta almak isteyen alır gibi düşüncelere varmayın önlem önlemdir. Fiyat aralığı minimum 400 TL gibi rakamlarda başlamaktadır. Uygun yollu bir kilit sizi üzebilir.

Motosiklet Avadanlık (Takım çantası)

Normalde sıfır motosiklet alındığında muhakkak yanında neredeyse tüm civataları sökebileceğiniz bir takım çantası olur. Yine de sele altında veya çantanızda muhakkak bulundurmanız gereken takım çantası küçük işleri ile büyük sorunlarda kurtulmanızı sağlayabilir.

Motosiklet Zincir Bakım Seti

Bir çok motorda aktarma sistemi zincirdir. Zincir bakımı hem performans hemde motosiklet sağlığı için en önemli bakımlar arasında gelir. Ortalama 500-1000 km’de bir bakım yapılması önerilir. Aksi takdirde başka problemler ortaya çıkabilir. Motul tarafından üretilen c1 ve c4 serisi bakım seti dünya çapında kabul görmüş ve zincir bakımında ispatlamış markadır. Ortalama fiyatı 100 TL olan bakım seti muhakkak bulundırmanız gereken listenin başında gelmektedir.

Sigorta Takımı

Bir çok motosiklette sigorta kutusunda yedek sigortaları da mevcuttur. Fakat bazı motorlarda bu yedekler çıkmayabilir. Motosikletinizin kitapçığını kontrol ederek veya sigorta kutusunda hangi tip sigortalar var ise yedeklerini muhakkak barındırmalısınız.

Motosiklet Buji veya Buji Piposu

Motosikletlerde en çok rastlanan sorunlar başında gelir. Özellikle motorunuzun sıcaklığı ile pipo çatlaması yaşanmakta. Hem performanstan hemde motorunuza ciddi zararlar verebilme ihtimali vardır. Kullanmış olduğunuz motosikletinizin belirtilen buji ve buji piposunu yedek olarak alabilirsiniz.