Veri Kaybına Son Western Digital My Passport

Herkesin kendine göre özel bir dosyası, telefon numaraları gibi saklamak ve ömür boyu kaybolmasından korkulur.

İçlerinde; çok değer verdiğiniz aile, arkadaş fotoğrafları, hayranı olduğunuz o meşhur Rock grubunun müzikleri ve konser görüntüleri, arşivlediğiniz kült filmler ve takip ettiğiniz diziler, okul ödevleriniz ve projeleriniz, şirket dokümanlarınız, şahsi belgeleriniz, milyonlarınız olmasa da düzenli olarak tuttuğunuz muhasebe ve banka kayıtlarınız ve hayatınıza dair önemli birçok içerik mevcut. Bunları korumamız için yapmamız gereken bir kaç işlemler bulunuyor ancak bunları korumak için sadece 5 kişiden 1’i düzenli olarak yedekleme yapmakta. Yılda insanların telefon kaybetmesi veya bilgisayar bozulması sayıca çok fazla ve gittiği zaman “keşke..” demek kalıyor. Herkes böyle bir veri kaybını uğramaması için düzenli olarak yedekleme yapmalıdır. Halen yedeklemeyi bilmeyen kişiler mevcut aslında yedekleme bu tip değerli olan varlıklarınızı bir yerde saklayıp, onları daha sonra yeni aldığınız veya kaybettiklerinizi geri getirmeye yarıyor. Eğer ki tam donanımlı güvenlik arıyorsanız yedeğinde yedeğini almalısınız.

Dünyaca kendini ispatlamış olan Western Digital, yedekleme sorununu ortadan kaldırmaya başardı. İçerisinde bulunan yazılımı sayesinde zamanını sizi belirlediğiniz takdirde otomatik olarak yedekleme yapmakta. My Passport adı verilen bu cihaz, taşınabilir boyutu ve ergonomik bir yapıya sahiptir. Şimdiki kullanılan bulut teknolojisini düşünün bunu evinize veya ofise taşıyan güvenlikli depolama birimidir. WD bu depolama çözümü sayesinde aslında hem yedeklemeyi kolaylaştırıyor hem de dijital hayatınızı daha çok kolaylaştırıyor. Bu cihaza tablet, bilgisayar veya akıllı telefonunuzla her yerden iletişim kurmanız mümkündür. Aşağıda belirttiğimiz veriler bu verilerin kaybolmasına sebep olan etkenlerdir ve tavsiyemiz yedekleme planınızı asla aksatmayın!

** Elektronik cihaz kazalarının %51’i ev civarında gerçekleşiyor.
** Tüm veri kayıplarının %32’si yanlışlıkla silme, sürücüyü yeniden formatlama, bilgisayarı düşürme gibi insan hatalarından kaynaklanıyor.
** Ebeveynlerin %50’si çocukların elektronik aygıtlarına zarar verdiğini belirtiyor.
** ABD’de her hafta 12.000 dizüstü bilgisayar havaalanlarında bırakılıyor.
** Her yıl ABD’de 600.000 dizüstü bilgisayar evlerden, araçlardan çalınıyor veya umuma açık alanlarda bırakılıyor.
Bu ve bunun gibi beklenmeyen kazalar sebebiyle verileriniz silinebilir, kaybolabilir veya erişilemez hale gelebilir.