Viewsonic VX2457 Monitör İncelemesi ve Hakkında Yorumlarımız

Viewsonic bu model ile evde oyun oynamayı sevenler ve tasarım gibi işlerle uğraşan arkadaşlar için orta bütçeli bir VX2457 serisinden monitör üretmiş.

Günümüzde baktığımızda bir çok monitör modeli bulunmakta fakat çoğu modeller isteğimizi karşılayamamakta. Özellikle son zamanlarda oyun dünyasında görüntü kalitesi ne kadar iyi olursa bir o kadar da stabil oynamamıza yardımcı oluyor. Viewsonic hem ev hemde iş yerlerinde orta segment’te ürettiği bu monitöre yakından bakalım.

Fiyatı için ViewSonic VX2457-MHD, ucuz monitörlerde bulamadığınız makul performans sunar. 24 inç 1080p TN panel sadece% 92 sRGB kapsama kapasitesine sahiptir, ancak kontrast için 1100: 1’e kadar alabilirsiniz, böylece siyahlar ve gölgeler derin ve görünür geçişler elde eder. Renkteki hafif yumuşaklık, TN ekranlarının doğal bir sınırlamasıdır, bu nedenle çıktının oyun ve filmler için kabul edilebilir olduğunu düşünüyoruz. Kutudan çıkan Delta E, 2.70’in üzerine çıkıyor, ancak VX2457-MHD’nin reklamı yapılan 300 reklamdan 285 cd / m2’ye ulaşması nedeniyle parlaklığı daha konforlu seviyelere indirerek 1.85’e erişebilirsiniz.

Tabii ki, TN panellerin en büyük dezavantajı sınırlı görüş açılarıdır, ancak ekranın ölü merkezinde oturarak bu sorunu kolayca çözebilirsiniz. Battlefield 1’i VX2457-MHD ile test ettik ve çoğunlukla ürünün 1900’lerin savaş atmosferi atmosferini gösterme şeklini beğendik. Buradaki kilit özellik, ormanların yeşilliklerini ve farklı haritalardaki kumların kızarıklıklarını feda etseniz bile fantastik kontrast oranıdır. ViewSonic, oyun ve ev kullanımı için birçok ön ayar içeriyordu, ancak her bir ayar parlaklığı yaklaşık 120cd / m2’ye düşürdüğü için bunların her birinin performansına zarar verdiğini gördük.

AMD’nin teknolojisi aynı zamanda Nvidia’nın G-Sync’i için tercih ettiğim bir seçim. Çünkü FreeSync açık bir standart; G-Sync çalışması için ayrı bir Nvidia donanımı gerektirir. Bu, AMD teknolojisinin bu ViewSonic panel gibi daha ucuz ekranlara dahil edilebileceği anlamına gelir. Elbette, bu özelliği kullanmak için bir AMD grafik kartına ihtiyacınız olacak.

Teknik özelliklerine incelediğimizde orta seviyeli bir monitör için aslında başarılı bizden olumlu sonuç aldı. En gereksiz özelliği ise bizim için hoparlör sisteminin olması. 🙂

Ekran boyutu: 24 inç
Çözünürlük: 1920 x 1080p FHD
En Boy Oranı: 16: 9
Panel Teknolojisi: Bükülmüş Nematic (TN)
Yenileme Hızı: 75Hz
Tepki Süresi: 1ms
Kontrast Oranı: 1000: 1 (Statik)
Parlaklık: 300 cd / m²
Dahili Hoparlörler : Evet 2 x 2 Watt
Stand: Yükseklik – Hayır
Stand: Eğme – Evet (-5 ° / + 23 °)
Stand: Döner – Hayır
VESA Uyumluluğu: Evet 100 x 100
Bağlantı: HDMI x 1, DVI x 1, VGA x 1, 3.5mm Ses Girişi
Standlı Boyutlar (WxHxD): 23,2 ”x 16,6” x 9,0 ”
Ağırlık: 9.03lbs