Whatsapp’tan Yeni Güncellemesiyle Kullanıcılarına Yeni Özellikler Sunuyor

Whatsapp, dünyamızın bir parçası olan popüler sohbet uygulaması olan kullanıcıları için yeni güncellemeler sunacağını duyurdu.

Aslında bu güncelleme ile diğer sohbet uygulamasına (Telegram) aralarındaki savaşlarını artacağı gözüküyor. Son dönemde kendi blockchain ve kripto para teknolojisini geliştiren Telegram’ın grup sohbetler seçeneğinde birçok kullanışlı özellik yer alıyor. Bunlardan en işlevsellerinden biri hiç şüphesiz bir sohbet grubunu, gruba dahil olan birden fazla kişinin yönetebiliyor olması. Telegram’ın bu kullanışlı özelliği, yeni güncelleme ile WhatsApp’ta da kullanılabilecek.

Facebookta kurduğunuz gruplardaki bir çok özellik sohbet alanınıza gelecek yani bu demek oluyor ki gubun amacını, kurallarını, konusunu veya simgesini değiştirebilecek. Yeni bir kişi gruba katıldığında sohbetin en üstünde görünecek.

Grubunuzdaki sohbetlerde uzak kaldığınızda kaçırdığınız mesajları @ butonuna basarak mesajları görüntüleyebileceksiniz. Whatsapp’ın tüm yenilikleri iOS ve Android cihazlar için geçerli olacak.